در جهت تحقق مطالبه ی مهم فرهنگی رهبرمعظم انقلاب مبنی حضور تاثیرگذار در فضای جهان اسلام آستان قدس رضوی اولین همایش بین المللی «امام رضا(ع) رمز وحدت و ائتلاف امت اسلامی» را برگزار می کند.

به گزارش ثامن پرس، نخستین همایش بین المللی «امام رضا(ع) رمز وحدت و ائتلاف امت اسلامی»  به همت آستان قدس رضوی برگزار می شود.

از حوزه های مغفول در فعالیت های فرهنگی آستان قدس در سال های گذشته عدم حضور تاثیرگذار فرهنگی در جهان اسلام بوده که در همین راستا رهبرمعظم انقلاب از رئوس اصلی منشور 7گانه فعالیت های آستان قدس استفاده از ظرفیت عظیم آستان قدس در فضای عمومی کشور و جهان اسلام است، که درحکم انتصاب حجت الاسلام رئیسی آورده اند،. ایشان در این حکم تصریح کردند:«آستان قدس ظرفیت فرهنگی عظیمی است که می‌تواند در فضای عمومی کشور و جهان اسلام اثرگذاری کند؛ شایسته است با کمک خبرگان فرهنگی، بیشترین بهره از این ظرفیت کم‌نظیر در ترویج معارف قرآنی و مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام گرفته شود.»

اولین همایش بین المللی«امام رضا(علیه‌السلام) رمز وحدت و ائتلاف امت اسلامی» به همت آستان قدس رضوی و با حضور 300 اندیشمند و عالم برجسته جهان اسلام اعم از شیعه و سنی در جهت تحقق بخشیدن به مطالبه ی رهبرانقلاب در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

این همایش یک­روزه سه‌شنبه 23 آذرماه مقارن با 13 ربیع الاول با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی؛ تولیت آستان قدس رضوی در تالار همایش‌های شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی آغاز به کار خواهد کرد.

قرار است در جریان برگزاری این همایش چند نشست تخصصی با حضور علمای شاخص شیعه و سنی تشکیل شود و از مقام شامخ چهار عالم شهید شیعه و سنی عرصه وحدت که قربانی جریان‌های تروریستی تکفیری بوده‌اند، تجلیل به عمل آید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: