حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در جمع مسئولان بسیج دانشجویی سراسر کشور، گفت: حمایت از ولایت فقیه رمز مصون سازی کشور و مهمترین راهبرد پیش روی ماست.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی عصر جمعه 29 مردادماه در نشست سالانه مسئولان بسیج دانشجویی سراسر کشور که در مرکز نمایشگاه ها و‌ همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، با تاکید بر این مطلب که مقام معظم رهبری بهترین مفسر و مبین خط امام خمینی(ره) و جانشین بر حق ایشان هستند، تصریح کرد: اخلاص، عبودیت پروردگار، توجه به مردم، توجه به ولایت فقیه و جایگاه رهبری، خط امام راحل(ره) بوده و این مهم اصول راهبردی انقلاب اسلامی است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، با اشاره به این سخن امام(ره) که فرمودند: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد»، اضافه کرد: امام خمینی(ره) رمز مصون سازی کشور را در حمایت از ولایت فقیه می‌داند و هرکس غیر از این سخن و رفتاری داشته باشد، خلاف خط امام(ره) عمل کرده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در ادامه به تبیین شاخصه‌های مکتب سیاسی امام راحل(ره) پرداخت و با بیان اینکه اولین شاخصه مکتب سیاسی امام عبودیت، بندگی و دلدادگی به پروردگار متعال بوده است، عنوان کرد: امام(ره) در حیات سیاسی و اجتماعی خود به عنوان یک عبد صالح همواره تنها رضای پروردگار متعال را مد نظر داشتند و اگر بخواهیم زیر بنای اندیشه و تفکر امام خمینی(ره) و دیدگاه های کلامی، فلسفی، حقوقی، حکومتی و سیره شخصی ایشان را در قالب یک جمله بیان کنیم، همان کلامی است که خودشان فرمودند: «عالم محضر خداست».

وی «مردم باوری در پرتو خداباوری» را به عنوان دومین شاخصه مکتب سیاسی امام راحل(ره) معرفی و ابراز کرد: امروز بسیاری در عالم از مردم و حقوق بشر دم می‌زنند، اما توجه و باور امام به مردم یک امر تشریفاتی و تزئینی نبود، بلکه اعتقادی قلبی بود که مردم را صاحب و مالک حقیقی نظام و کشور می‌دانستند.

تولیت آستان قدس رضوی مهمترین مولفه قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران را «مردم متدین» معرفی و تصریح کرد: برخی کشورها مشروعیت خود را از قدرت نظامی و تسلیحاتی، عده‌ای از ثروت و برخی دیگر از ارتباطات سیاسی می‌گیرند، اما مشروعیت جمهوری اسلامی ایران مردم متدین و پشتیبان اسلام و ولایت فقیه هستند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی «سیاست توام با دیانت» را سومین شاخصه مکتب امام خمینی(ره) خواند و اظهار کرد: مغرب زمین بیش از 300 سال است که با خدا و مذهب مبارزه می‌کند و نتیجه این سیاست جنگ‌های اول و دوم جهانی، 70 سال خون¬ریزی و جنایت علیه مردم مظلوم فلسطین، اشاعه تسلیحات هسته‌ای و رنجی است که امروز بشریت می‌برد. در چنین شرایطی امام راحل(ره) پرچم معنویت و سیاست توام با دیانت را در این کشور برافراشتند و امروز آن پرچم در دست مقام معظم رهبری است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان «رعایت عدالت اجتماعی» را چهارمین شاخصه مکتب سیاسی امام دانست و اظهار کرد: امام خمینی(ره) بر رعایت عدالت اجتماعی به عنوان یک اصل مهم تاکید داشتند و نجات همه محرومان عالم آرمان متعالی ایشان بود. امام(ره) از همان ابتدا شعار فلسطین پاره تن اسلام است را سر می‌دادند.

وی با بیان اینکه شعار «نه غزه و نه لبنان» شعار انقلاب اسلامی و خط امام(ره) نیست، اضافه کرد: توجه به فلسطین، غزه و لبنان یکی از بنیادی ترین اعتقادات امام خمینی(ره) بود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان این مطلب که امام خمینی(ره) معتقد بودند که بیشتر دولت‌ها دست نشانده استکبارند؛ از این روی با ملت‌ها سخن می‌گفتند، به نامه‌های مقام معظم رهبری به جوانان غربی اشاره و آن را تداوم جریان تفکر امام(ره) دانست و اظهار کرد: این امر نشانه‌ای از نگاه به محرومان و مستضعفان است که در سیره امام راحل ما وجود داشت و توسط خلف صالحشان نیز پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون سخنان مقام معظم رهبری در بایکوت خبری امپراتوری رسانه ای قرار می گیرد، گفت: با این وجود شاهدیم که در زمان بیماری ایشان 400 میلیون پیام ابراز ارادت دریافت شد.

 

لزوم توجه، شناسایی و تبیین جنبه‌های «نفوذ»

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در فراز دیگری از سخنان خود به دشمنی همیشگی غرب به رهبری آمریکا با ایران اسلامی اشاره و بر لزوم توجه، شناسایی و تبیین جنبه‌های «نفوذ» تاکید و تصریح کرد: امروز دشمنان به دنبال نابودی انقلاب اسلامی هستند و نمی‌توانند اقتدار و عظمت ایران را ببینند و تمام تحریم‌ها نیز در همین راستاست.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی یکی از راهکارهای استکبار را خدشه به عظمت ایران اسلامی، تغییر ذائقه مردم و نفوذ برشمرد و با تاکید بر اینکه افراد با بصیرت و مرزبانان فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور باید مراقب مسئله نفوذ باشند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در راستای هشدارهای به موقع و تبیین جنبه‌های گوناگون طرح نظام سلطه در مقابله با اندیشه انقلاب اسلامی، خطر نفوذ را به عنوان اصلی‌ترین راهبرد دشمن در دوران معاصر به ملت و مسئولان متذکر شده‌اند و این موضوع خطری جدی برای کشور است.

تولیت آستان قدس رضوی تفکر انقلابی را راهکاری راهبردی در مقابله با مسئله نفوذ و حل مشکلات کشور معرفی کرد و افزود: اندیشه انقلابی و روحیه بسیجی راهکار برون رفت کشور از مشکلات حال حاضر است. تجربه انقلاب اسلامی نشان داده هرکجا یک نیروی کارآمد انقلابی با روحیه بسیجی وجود داشته، آن حوزه، عرصه موفقیت کشور بوده و هرکجا روحیه بسیجی و انقلابی نبوده و نگاه‌ها به دستان مغرب زمین بوده، آن حوزه، عرصه نارسایی و مشکلات کشور است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: