تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با مدیران هلال احمر کشور بر لزوم تلاش تمام دستگاه‌های دخیل در امر سفر برای رقم زدن زیارتی توام با آرامش تاکید کرد.

به گزارش ثامن پرس،  عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در این دیدار که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، به همکاری نزدیک آستان قدس رضوی با جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اشاره و خاطرنشان کرد: آستان قدس رضوی همکاری‌های خوبی با جمعیت هلال احمر دارد، به خصوص در ایام تابستان، عید و دهه آخر صفر که زائران حرم مطهر رضوی حضور بی شماری در مشهد مقدس دارند. امسال در دهه پایانی صفر و ایام شهادت امام علی بن موسی الرضا علیه السلام حدود 300 هزار زائر پیاده به بارگاه منور رضوی مشرف شدند که جمعیت هلال احمر نقش به سزایی در خدمات رسانی مناسب به این زائران داشت.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان این مطلب که هلال احمر زمینه گرد آمدن جمعیت انبوهی از داوطلبان را برای خدمت به مردم و کشور فراهم کرده است، اظهار کرد: این جمعیت شرایطی را ایجاد کرده تا از تمام ظرفیت جامعه با سلایق و گرایش‌های مختلف در راستای خدمت رسانی به مردم و کشور استفاده شود که این موضوع امری بسیار مبارک است.

وی با اشاره به اینکه زائر محوری یکی از اولویت‌های اصلی آستان قدس رضوی است، بر لزوم تلاش تمام دستگاه‌های دخیل در امر سفر برای رقم زدن زیارتی توام با آرامش برای زائران بارگاه قدس رضوی تاکید کرد.

آستان نیوز

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: