حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: رونق صنایع کوچک و متوسط، شاه کلید و راه‌گشای رفع معضل بیکاری، مشکلات کارگری و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش ثامن پرس، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در این دیدار که عصر امروز جمعه 5 شهریورماه در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با تاکید بر اهمیت توجه به صنایع کوچک و متوسط، این صنایع را زود بازده و اشتغال زا برشمرد که حمایت از آن‌ها، رونق اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی را قوه متفکر و بازوی توانمند کشور در ایجاد تحول اقتصادی در صنعت خواند و با بیان اینکه باید از ابزارهای نوین و علوم روز در صنایع کشور بهره برد، خاطرنشان کرد: کمیسیون صنایع و معادن باید از یک سو کمک‌رسان دولت در بهبود شرایط صنعت کشور و از سوی دیگر مطالبه‌گر برای تحقق امر اقتصاد مقاومتی باشد، تا ان شاءالله امسال شاهد اقدام و عمل در حوزه صنعت کشور باشیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این مطلب که به دنبال اثبات کارآمدی اقتصاد مقاومتی در شرکت‌های اقتصادی وابسته به آستان قدس رضوی هستیم، تصریح کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری شده است، ما به عنوان جزئی کوچک از نظام اقتصادی کشور، تلاش داریم الگویی الهام بخش از توانمندی اقتصاد مقاومتی را ارائه دهیم.

وی بحران بیکاری را در کشور جدی معرفی و ضمن توصیه تمامی مسئولان کشور به تلاش برای رونق اقتصادی و رفع معضل بیکاری، عنوان کرد: امروز مشکلات اقتصادی و بیکاری یکی از معضلات جامعه ماست و بیشترین درخواستی که تا کنون به آستان قدس رضوی رسیده است، حول موضوع اشتغال بوده و این درخواست‌ها به جهت ملجاء بودن بارگاه ملکوتی رضوی تنها منحصر به مشهد نیست و از سراسر ایران اسلامی ارسال می‌شود.

عضو هیئت مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به حوزه محدود اشتغال در آستان قدس رضوی، تصریح کرد: بارگاه منور رضوی حدود 50 هزار خادم دارد که به صورت افتخاری و با عشق و ارادت در این حرم مطهر مشغول به خدمت هستند، در چند شرکت‌ محدود این آستان نیز عموما نیروی کار تکمیل است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه رفیع وقف و نذر در اداره اماکن مذهبی اشاره و با بیان این مطلب که اقتصاد آستان قدس رضوی بر پایه دو امر «وقف» و «نذر» استوار است، اظهار داشت: در طول تاریخ همواره مردم اداره کنندگان حقیقی آستان قدس رضوی بودند و امروز نیز این چنین است. فعالیت‌های اقتصادی بارگاه رضوی عموما به دلیل راکد نماندن موقوفات و رساندن عواید آن‌ها به مردم بوده است.

تولیت آستان قدس رضوی در فراز پایانی سخنان خود به ضرورت توسعه صنایع در استان‌های کم آب کشور اشاره و تصریح کرد: در برخی نقاط کشور به سبب کم آبی و کاهش نزولات آسمانی نمی‌توان اقتصاد استوار بر پایه کشاورزی بنا کرد، بنابراین باید در این مناطق با توسعه صنایع، شرایط رونق اقتصادی و کسب و کار را فراهم کرد.

حجت الاسلام و المیلمین رئیسی همچنین بر این موضوع تاکید کرد که استقرار واحدهای تولیدی و صنایع در استان‌ها مختلف باید بر اساس مطالعات علمی و کارشناسی و در راستای ظرفیت‌ها و شرایط اقلیمی آن استان باشد.

در ابتدای این دیدار رضا رحمانی، رئیس کمیسون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گزارشی از عملکرد این کمسیون ارائه داد و در ادامه تعدادی از نمایندگان به طرح نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: