تولیت آستان قدس رضوی ضمن تقدیر از تلاش‌های وزارت اطلاعات به ویژه در زمینه مبارزه با گروه‌های تکفیری گفت: با وجود همه تهدیدات، امنیت کشور ما فوق‌العاده است و این امر به واسطه اخلاص سربازان گمنام امام زمان‌(عج) حاصل شده است.

به گزارش ثامن پرس از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی و حجت‌الاسلام والمسلمین علوی؛ وزیر اطلاعات در جوار بارگاه منور رضوی با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

حجت‌الاسلام رئیسی در این دیدار که جمعی از مسؤولان وزارت اطلاعات نیز حضور داشتند، ضمن تقدیر از تلاش‌های کارکنان خدوم وزارت اطلاعات به ویژه در زمینه مبارزه با گروه‌های تکفیری، اظهار کرد: با وجود همه تهدیدات، امنیت کشور ما فوق‌العاده است و این امر به واسطه اخلاص سربازان گمنام امام زمان(عج) حاصل شده است.

وی با بیان اینکه نگاه به تشیع به عنوان جریانی اسلامی و عقلانی به شدت در کشورهای مختلف در حال رواج است، گفت: همان گونه که در سیره حضرت رضا(ع) نیز مشاهده می‌کنیم ایشان رمز ائتلاف هستند نه اختلاف. نورانیت مضجع شریف ایشان نیز همه مسلمانان را به خود جلب می‌کند.

رئیسی ضمن گرامیداشت خدمات ارزنده مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی، گفت: همه ایران اسلامی افتخار همجواری حضرت رضا(ع) را دارند و ما در نظر داریم زمینه بهره‌مندی همگان، به ویژه محرومان و مستضعفان را از برکات این مضجع شریف فراهم آوریم.

وی هم چنین در زمینه تعامل با مستاجران اراضی موقوفه آستان قدس رضوی بر دو رویکرد صیانت از موقوفات در عین برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات مردم تاکید و عنوان کرد: در این راستا کمیسیون‌هایی در آستان قدس رضوی تشکیل شده و امور را پیگیری می‌کند.

وزیر اطلاعات نیز در این دیدار ضمن اشاره به اقدامات و رویکردهای اخیر آستان قدس رضوی، تصریح کرد: مشی و فعالیت‌های جدید آستان قدس رضوی در زمینه امور رفاهی زائرین، ارتباط با خدمه و ... بازتاب‌های مثبتی داشته است.

وی خطاب به حجت‌الاسلام رئیسی اظهار داشت: همان طور که ما پیش‌بینی می‌کردیم، با حضور شما جهت‌گیری‌ها و اثرات سازنده مفید و فوری را در آستان قدس رضوی شاهد بودیم و مقطع انتقال مدیریت به سرعت طی شد.

علوی هم چنین رویکرد جدید آستان قدس رضوی در تعامل با مستاجرین زمین‌های وقفی را قابل ستایش دانست و گفت: تعامل و رفع مشکلات افرادی که احساس می‌کنند حقوقشان تضییع شده، رفتار بسیار پسندیده‌ای است که در اقدامات اخیر آستان قدس رضوی قابل مشاهده بوده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: