تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه تقابل گفتمان غرب با ادیان الهی بر موضوع حجاب متمرکز است، گفت: بانوان محجبه پیش‌گامان جنگ نرم هستند.

به گزارش ثامن پرس به نقل از صبح توس، حجت الاسلام رییسی، تولیت آستان قدس رضوی در مراسم افتتاحیه دومین اجلاس سراسری « عفاف، عزت و عشق» که در محل تالار ابن هیثم دانشگاه فرهنگیان مشهد درحال برگزاری است، با بیان اینکه دفاع مقدس الگوی کاملی برای همه ابعاد جهاد و از جمله جهاد فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب است، اظهارداشت: اینکه خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران همگی به کاملترین پوشش‌ها و حجاب‌ها مزین هستند و شهدای گرانقدر ما هم نمونه‌های کامل حفظ پاکدامنی و عفاف هستند، نشان‌دهنده آن است که دفاع مقدس، شجره طیبه‌ای است که در بحث حجاب و عفاف هم ثمره و حاصل دارد.

وی ادامه داد: شهدای انقلاب و دفاع مقدس هشت ساله الگوهای کاملی برای جوانان و نوجوانان ما هستند زیرا که نشان دادند چگونه میتوان فرهنگ عفاف و حجاب را در متن زندگی پیاده کرد.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: فرهنگ غرب از اساس “تعریف انسان” با واقعیت تفاوت دارد؛ غرب، انسان را حیوانی ناطق تعریف می‌کند درحالی که اسلام معتقد است انسان، حیوانی عفیف است. پیامبران الهی در مبانی عقیدتی خود بر این باورند که رعایت عفاف و داشتن حیا، تفاوت بارز انسان با سایر مخلوقات خداوند است که در کنار قوه تعقل و اختیار ذاتی انسان، اضلاع خلفت “احسن الخالقین” را تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: خداوند متعال در قرآن کریم، هنگامی که داستان خلقت آدم و رانده شدن آن ها از بهشت را مطرح می‌کند، یکی از برکاتی که هنگام رجم شدن آن دو از آستانه دوستی خود، از آدم و حوا گرفت، لباس آن‌ها بود، از این رو در قرآن آمده که وقتی لباس انسان را از او گرفتیم، شرم حیا بر آنها مستولی شد و به درگاه ما پناه آوردند.

حجت الاسلام رییسی ضمن بیان این نکته که امروز، تمام تقابل گفتمان غرب با ادیان الهی بر موضوع حجاب، عفاف و فرهنگ خانوادگی متمرکز است،تصریح کرد: مجاهدان راه فرهنگ عفاف، از آمران به معروف و ناهیان از منکر گرفته تا بانوان محجبه پاسدار حجاب حضرت زهرا (س)، همه از پیش‌گامان جنگ نرم هستند چرا که امروز همه تقابل فرهنگ فاسد غرب با دین مبین اسلام و سایر ادیان الهی بر موضوع حجاب، عفاف و فرهنگ خانواده متمرکز شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: