معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: بزرگترین گردهمایی تولیت های اعتاب مقدسه جهان اسلام،در حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.

به گزارش ثامن پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، سیدجلال حسینی افزود: در سفری که اخیرا به عراق داشتیم، دعوت نامه رسمی حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی؛ تولیت آستان قدس رضوی را به محضر تولیت های معظم اعتاب مقدسه عراق تقدیم کردیم.

وی گفت: این دعوت نامه ها برای حضور تولیت های اعتاب مقدسه جهان اسلام در جشن های میلاد حضرت رضا(ع) پیش بینی شده است.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: در این دعوت نامه رسما از جناب شیخ عبدالمهدی کربلایی؛ تولیت آستان امام حسین(ع)، حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد صافی؛ تولیت آستان حضرت ابالفضل العباس(ع)، دکتر دباغ؛ تولیت آستان کاظمین(ع) و همچنین حجت الاسلام والمسلمین مرشدی؛ تولیت آستان سامرا دعوت به عمل آمد.

سیدجلال حسینی گفت :همچنین از حجت الاسلام سیدعلا؛ رئیس دیوان وقف شیعی عراق و حضرت آیت الله سیدمجتبی حسینی؛ نماینده مقام معظم رهبری دعوت شد تا در ایام دهه کرامت به حرم مطهر رضوی مشرف شوند و در این گردهمایی حضور داشته باشند. همچنین بناست از تولیت آستان حضرت زینب(س) در سوریه و تولیت های محترم آستان فاطمی، آستان حسنی و آستان احمدی در شیراز نیز دعوت صورت بگیرد.

وی با اشاره به اهداف این گردهمایی، افزود: قطعا حضور تولیت های اعتاب مقدسه عراق، سوریه و ایران برای اولین بار با این ابعاد و کیفیت، زمینه مناسبی برای ایجاد تعاملات و همکاری مشترک میان اعتاب مقدسه جهان اسلام خواهد بود.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی تصریح کرد: امروز هم افزایی و همگرایی میان اعتاب مقدسه در راستای توسعه و تعمیق فعالیت های فرهنگی، علمی، آموزشی و خدمت به زائران، از ضرورت ویژه ای برخوردار است. بدیهی است که حضور تولیت ها و نشست های مشترک میان آن ها، این زمینه و بستر را برای نزدیک کردن دیدگاه ها و پیدا کردن راهکارهای همکاری مشترک بیشتر فراهم می کند.

حسینی یادآور شد: آستان قدس رضوی برای اولین بار زمینه حضور تمامی تولیت ها را از عراق، سوریه و ایران فراهم کرده است که انشاءالله از بستر این گردهمایی، آستان های مقدس بتوانند راهکارهای مشخص تر و تعاملات موثرتری را در عرصه های فکری، آموزشی، پژوهشی، اداره اماکن متبرکه و خدمات به زائران داشته باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: