مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: جامعه نیازمند تولید فیلم‌هایی با فرهنگ و مناسبات ایرانی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، صبح امروز فیلم پیشونی سفید ۲ به‌کارگردانی جواد هاشمی با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از دختران مقاطع اول و دوم متوسطه حاشیه شهر مشهد اکران شد.

معاون دادستان مرکز خراسان رضوی با بیان اینکه نکات خوبی در فیلم بیان شد، گفت: امیدوارم، با تماشای این فیلم، حال خوبی نیز برای دانش‌آموزان ایجاد شود و این فعالیت‌ها مستمر باشد.

ضرورت ارتباط مردم با سامانه 123

نیره عابدین زاده با اشاره به‌اینکه آموزش سامانه ۱۲۳ و آشنایی با آن برای همه افراد ضروری است؛ اظهار داشت: اگر اتفاقی برای شما افتاد که نمی‌توانستید آن را با اطرافیان‌تان در میان بگذارید، می‌توانید با سامانه 123 در میان بگذارید که این سامانه زیر نظر سازمان بهزیستی و کاملا دولتی اداره می‌شود که کلیه خدمات آن رایگان بوده و به‌صورت شبانه‌روزی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به‌اینکه پل ارتباطی بهزیستی با مردم نیروی انتظامی نیست؛ افزود: سامانه 123 پل ارتباطی است که به‌صورت شبانه‌روزی و هر زمان که شما نیاز داشته باشید، اورژانس اجتماعی است می‌توانید اطلاع دهید و مادر کنار شما خواهیم بود.

جامعه نیازمند تولید فیلم‌هایی با فرهنگ و مناسبات ایرانی است

در ادامه این مراسم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز با اشاره به‌اینکه پایه‌های پیشرفت و صلح از خانواده شروع می‌شود؛ گفت: ما نیازمند فیلم‌هایی هستیم که هرچه بیشتر فرهنگ و مناسبات ایرانی را نشان دهند. در کنار فیلم‌های خوب ما کتاب‌هایی نیز داریم که من از همین جا دعوت می‌کنم دختران ما هم فیلم ببینند و هم کتاب مطالع کنند، این کتاب‌ها نیاز فرهنگی و تجربه گذشتگان ما را نشان می‌دهد.

جعفر مروارید با بیان اینکه می‌توان سینما هویزه را به‌عنوان پاتوق فرهنگی و نشاط در مشهد معرفی کرد؛ افزود: امیدوارم بتوانیم پیشونی سفید ۳ را نیز داشته باشیم که این چالش و تقابل خیر و شر در مبارزه با مشکلات، استقامت و پیروزی این نکته روشن ایرانی اسلامی را داشته باشیم.

فیلم  پیشونی سفید۳ نیز به‌زودی اکران می‌شود

در ادامه این مراسم، نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی «پیشونی سفید 3» نیز درخصوص محتوای فیلم خود گفت: پیشونی سفید ۲ روایت دختری است که به‌عنوان یک نماد و الگو، سعی دارد در برابر ظلم و ستم بایستد، به‌پدر و مادر خود احترام بگذارد.

سید جواد هاشمی با اشاره به‌اینکه فیلم  پیشونی سفید ۳ نیز به‌زودی اکران می‌شود؛ افزود: در این فیلم مخاطبان می بینند که چطور شخصیت اصلی داستان سعی دارد در مقابل ظلم بایستد و پدر و مادر خود را نجات دهد، حتی در این راه حاضر است از جان خود نیز بگذرد.

وی با اشاره به‌اینکه فیلم به‌گونه‌ای ساخته شده که برای همه اعضای خانواده جذابیت داشته باشد؛ گفت: متاسفانه فیلم‌هایی در حال حاضر پرفروش هستند که سعی دارند به‌ذائقه مردم توجه نمی‌کنند.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: