مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: ۲۰ هزار دانش آموز خراسان رضوی برای بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور به اردوهای راهیان نور اعزام می شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، قاسم علی خدابنده ظهر یکشنبه درحاشیه بازدید از برخی مدارس مشهد اظهار کرد: طبق سندتحول بنیادین باید حرکت و گام های اساسی در آموزش و پرورش برای تبدیل نظام آموزشی به یک نهاد فرهنگی و تربیتی برداشته شود تا بتوانیم زمینه تربیت نسلی را بر اساس اولویت های فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی و نیازهای امروز و فردای جامعه فراهم کنیم. 

وی افزود: محیط‌ های آموزشی نباید صرفا فقط به مدارس محدود شود و باید نسل آینده را از آنچه که برای کشور و انقلاب دارای ارزش است آگاه کرد و در این راستا امسال ۲۰هزار دانش آموز از استان به اردوهای راهیان نور جنوب اعزام می شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی تصریح کرد: اعزام دانش آموزان با استفاده از حمل و نقل ریلی و از بهمن ماه سال جاری شروع و تا آخر اسفند ادامه خواهد داشت ، که پس از ارسال بخشنامه این اردوها به مدارس دانش آموزان علاقمند می توانند در این اردوها ثبت نام کنند.

خدابنده  گفت: برنامه های فرهنگی متنوعی از سوی سپاه و آموزش و پرورش برای این اردوها درنظر گرفته شده است و در این اردوها دانش آموزان علاوه بر اینکه از یادمان های هشت سال دفاع مقدس همچون شلمچه، طلائیه، هویزه و برخی مناطق عملیاتی دیگر بازدید خواهند کرد ، یک برنامه رزمایش نیز در طول اردو برای آنها اجرا خواهد شد تا با ایثارگری رزمندگان در هشت سال جنگ بهتر آشنا شوند.

وی در ادامه با اشاره به لزوم اجرای سند تحول در آموزش و پرورش گفت : اجرای سند تحول بنیادین تنها نباید به تصمیم گیری و برنامه ریزی صرف در درون ادارات و در بین مدیران ستادی منحصر شود، نقش مدیران مدارس ، معلمان ، دانش آموزان و اولیاء در مسیر اجرای اهداف سند بسیار مهم و حیاتی است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: