معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، گفت: با توجه به همکاری دستگاه‌های اجرایی شاهد کاهش 25 درصدی آسیب های اجتماعی و طلاق در بین جوانان استان هایی هستیم که در آنها مشاوره پیش از ازدواج اجباری شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محمد مهدی تندگویان در هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان اظهار داشت: آموزش های اجباری قبل از ازدواج از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و مجلس و سایر نهادها می توانند در این زمینه اثرگذار باشند.

وی با تاکید بر نقش این آموزش ها در پیشگیری از آسیب های اجتماعی افزود: بهتر است افرادی که مجرد هستند یا قصد ازدواج دارند، در این دوره های آموزشی شرکت کنند.

تندگویان با بیان اینکه این آموزش‌ها و مشاوره‌ها در مراکز وابسته به وزارت ورزش و جوانان به صورت رایگان برگزار می شود، تاکید کرد: با توجه به همکاری دستگاه‌های اجرایی شاهد کاهش 25 درصدی آسیب های اجتماعی و طلاق در بین جوانان استان هایی هستیم که در آنها مشاوره ازدواج اجباری شده است.

وی با بیان اینکه امروز کشور درگیر یک جنگ جدید شده است، گفت: وضعیت اقتصادی کشور غیرقابل انکار است و باید باور جنگ در بین جوانان به وجود آید و باید امیدبخشی به جوانان یکی از وظیفه های اصلی ماست.

تندگویان به ازدواج های سفید نیز اشاره کرد و افزود: بر اساس پژوهش های انجام شده، افزایش آمار ازدواج های سفید به دلیل مسائل فرهنگی است و مشکلات اقتصادی در افزایش آن تاثیرگذار نیست.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: