طی شش ماه اول امسال 296 فقره تصادف در محور پرتردد گناباد -بجستان به وقوع پیوسته و منجر به فوت پنج نفر شده است. کم عرض و دو طرفه بودن این محور مواصلاتی ازیک سو وافزایش تردد خودروهای سنگین ازسوی دیگر عامل افزایش تعداد تصادف های به وقوع پیوسته دراین مسیر بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حداقل هفته ای  یک‌بار خبر تصادف در جاده کم عرض گناباد –بجستان روی خروجی خبرگزاری‌ها و صفحات نشریات و رسانه ها قرار می‌گیرد. اخباری  که شاید برای ما تکراری باشد، اما برای بازماندگان درد و فغان به همراه دارد.  جاده کم عرض و دوطرفه‌  گناباد - بجستان   با توجه به ساخت زندان گناباد ،شهرک صنعتی دامداران وروستاها ووجود معادن خاک بعد از گذشت چند سال، بار عظیم تردد خودروهای سنگین و سبک را بردوش دارد و در این بین خودروهای سبک قربانی فضای محدود تردد در بین انبوه خودروهای سنگین می‌شوند. 50کیلومتر محور گناباد –بجستان یکی از نقاط حادثه شهرستان گناباد است که «لقب جاده وحشت» را به نام خود سند زده است.

گلایه های رانندگان 
 یکی از رانندگان وسایل نقلیه سنگین که در مسیر بجستان تردد می‌کند به خبرنگار ما گفت : مسیر بجستان - گناباد جاده‌ای بسیار باریک دارد که موقع رسیدن دو خودروی سنگین به هم مجبور می‌شویم وارد شانه خاکی شویم. مجتبی قاسم زاده افزود : به طور متوسط ماهانه سه تا چهار بار از این مسیر می‌گذرم که رانندگان دیگر مانند من از وضعیت جاده گلایه دارند و به ویژه این وضعیت در شب بدتر می‌شود. یکی دیگر از رانندگان وسایل نقلیه سبک گفت : با توجه به تعداد زیاد تردد اتومبیل‌ها به ویژه در ایام پایان هفته در این محور و باریک بودن جاده، تقریبا هر هفته در این جاده شاهد بروز تصادفات دلخراشی هستیم. مهدی عباسی مقدم افزود: نبود روشنایی در محور گناباد –بجستان و وجود مجتمع های دامداری و معادن ووجود چندین روستا در اطراف این محور و تردد بیش از حد وسایل نقلیه سنگین و‌... از ایرادهایی است که باید هر چه سریع‌تر اصلاح شود تا بیش از این شاهد بروز حوادث ناگوار در این محور نباشیم. یکی از شهروندان گناباد گفت: چندسالی است که قرار بود جاده را دوبانده کنند، اما به‌دلیل نبود اعتبارات هنوز این‌کار عملی نشده و مردم تاوان آن را پس می‌دهند. مریم محرابی افزود :من مادرهستم و هر روز فرزندم از این جاده عبور می‌کند و باید مضطرب و نگران  و چشم به راه او باشم. وی گفت:محور گناباد به بجستان همچنان مشکلات متعددی دارد که باید به آن ها رسیدگی شود. دلایل زیادی می‌توان برای این امر برشمرد که باید کار کارشناسی درستی در این زمینه صورت گیرد و تصمیمات لازم گرفته شود تا از تلفات بیشتر جلوگیری شود.
رتبه دوم  تصادفات جاده ای را در استان 
معاون فرمانداری گناباد گفت : اکنون درباره آمار تصادفات رتبه  دوم در استان را داریم و این سبب نگرانی شده است.محمدعلی جعفری گفت: نیروهای راهور به صورت 24 ساعته جاده‌های شهرستان را تحت کنترل دارند اما باید در حوزه زیرساخت‌ها نیز اقدامات جدی صورت گیرد. وی گفت : در گناباد راهکارهای بسیاری برای کاهش این آمار رو به افزایش انجام شده اما با توجه به سه عامل ایجاد تصادفات جاده‌ای که شامل کیفیت نداشتن جاده‌ها، تبحر و تسلط نداشتن رانندگان و مشکلات طبیعی است، این مسائل جاده‌ها را تهدید می‌کند و هر سه عامل در گناباد مشهود است.معاون فرمانداری گناباد افزود : منطقه «پسکلوت» مسیر بین شهرستانی است و نمی‌شود جاده‌ ترانزیتی پسکلوت را که یک شاهرگ اقتصادی در شهرستان است بست. در زمینه تعریف جاده‌ها باید قانون گذار دقت بیشتری داشته باشد به صورتی که جاده گناباد به خواف جاده روستایی نباید باشد و بلکه باید جاده بین شهرستانی تعریف شود.
درگناباد برخلاف استان آمار قربانیان جاده ای کاهش داشته است 
جانشین فرمانده پلیس راه استان خراسان رضوی گفت: آمار به ما نشان می‌دهد تصادفات جاده‌ای در گناباد رشد داشته و باید شورای ترافیک در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهد. سرهنگ محمدعلی احسانبخش نیز در زمینه افزایش تصادفات در جاده‌های گناباد گفت: در سال 95 کاهش بسیار شدیدی در آمار تصادفات و رتبه اول کاهش قربانیان جاده‌ای در کشور را داشته‌ایم و با تلاش پلیس‌راه، اداره راه، فرهنگ‌سازی رسانه و صدا و سیما این آمار در سال 96 و شش ماه اول 97 در استان خراسان‌رضوی روند  رو به کاهش 4 درصدی قربانیان جاده‌ای را داشته‌ است که به تعداد 17 نفر رسید. وی گفت : متاسفانه در گناباد این موضوع کاملا برعکس و این روند رو به افزایش است و در شش ماه اول سال 97 نسبت به شش ماه اول سال 96 افزایش 113 درصدی در آمار قربانیان جاده‌ای را داشته است. جانشین فرمانده پلیس‌راه استان خراسان‌رضوی افزود : عبور تریلی‌هایی از معادن سنگان خواف که به سمت بجستان حرکت می‌کنند، به جای عبور از سمت رشتخوار، تربت حیدریه، گناباد راه روستای گیسور را انتخاب می‌کنند که یک ساعت بعد مسافت کمتر می‌شود و 100 درصد این موضوع سبب ناایمن‌تر شدن مسیر می‌شود. وی گفت : با تردد ماشین‌های سنگین از مسیر جاده‌هایی که زیرساخت آن برای این کار مهیا نیست و سبب ناایمنی می شود در شورای ترافیک استان تصمیم خواهیم گرفت تا دیگر از این مسیر رفت و آمد نکنند. جانشین فرمانده پلیس راه استان خراسان‌رضوی مطرح  کرد: از مسئولان استانی تقاضا می‌شود مسیر روستایی را ارتقا دهند تا به درجه 2 و 1 برسد و بستر کاملا مستعد شود تا لطمه به اقتصاد شهرستان نیز وارد نشود و حدود ایمنی جاده‌ها انجام گیرد. وی  دلیل دوم افزایش آمار قربانیان را توسعه ناایمن محورهای روستایی دانست و افزود: به دلایل مختلف و مسائل اجتماعی بدون توجه به مسائل ایمنی و اصلاح پیچ‌ها ، پروژه‌های آسفالت مسیرهای روستایی انجام گرفته است اما کاش مسیر کوتاه‌تر و ایمن تر را مدنظر قرار دهند.
دوبانده شدن جاده گناباد به بجستان یکی از مطالبات جدی مردم است 
نماینده مردم گنابادوبجستان در مجلس  نیز گفت: پروژه دوبانده شدن جاده گناباد به بجستان یکی از مطالبات جدی مردم شهرستان از سالیان گذشته است. دکتر بنایی افزود :این محور متأسفانه به دلیل تردد فراوان خودروهای عبوری و عرض کم و نیز وجود چند نقطه حادثه‌خیز در این مسیر همواره شاهد وقوع حوادث تلخ و ناگوار بوده و تا کنون بسیاری از خانواده‌های هموطنان مان را داغدار کرده است. رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی محور گناباد –بجستان را با توجه به حادثه خیز بودن از برنامه‌های اولویت‌دار دانست وافزود : در اطراف این محور علاوه بر سکونت چندین هزار نفر جمعیت روستایی و استقرار شهرک صنعتی دامداری ، کارگاه‌ها و معادن مختلف واقع شده‌اند. وی افزود : جاده کم عرض اصلی محور گناباد-بجستان جواب گوی نیاز کنونی تردد خودروها نیست و با ورود مسافران و گردشگران و همچنین تریلی‌هاو کامیون ها برای حمل بار  مشکلات دو چندان می‌شود. وی گفت : بحث دوبانده شدن محور گناباد به بجستان از مصوبات دوره های گذشته شهرستان است و در این مدت نیز نمایندگان مردم در مجلس، فرمانداران و مسئولان شهرستان همواره پیگیر اجرای آن بودند؛ اما خوشبختانه در جلسه اخیر که در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و با حضور معاونان وزارت راه و شهرسازی و کارشناسان برگزار شد با  توجیهاتی که ارائه شد اجرای دو بانده شدن در اولویت قرار گرفت.این تعهد را می‌دهیم که در آینده نزدیک شاهد شروع پروژه دوبانده شدن جاده گناباد به بجستان باشیم.رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی با ابراز خرسندی از پایدار شدن بودجه لازم برای دوبانده شدن این محور که به جاده وحشت  لقب گرفته است، یادآور شد: این تعهد را می‌دهیم که در آینده نزدیک شاهد شروع پروژه دوبانده شدن جاده گناباد به بجستان باشیم.رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان گنابادگفت :محور گناباد به بجستان یکی از محورهای با ترافیک سنگین و با طول کلی 50 کیلومتر است که 25 کیلومتر از این مسیر در حوزه راه های استحفاظی شهرستان گناباد  و بقیه در حوزه استحفاظی شهرستان بجستان است.یونس ارشادی افزود: عملیات ارتقا و دوبانده شدن مسیر یکی از ضروریات است که به دلیل کمبود واختصاص اعتبارات هنوز عملی نشده است. وی گفت :روکش آسفالت گرم به طول 8 کیلومتر با اختصاص 400 تن قیر رایگان در محور انجام شده است ارشادی افزود :رفع نقطه حادثه خیز کیلومتر 10 محور مذکور در محل پیچ مالو با انجام اقدامات زود بازده مانند نصب گاردریل ، آسفالت مسیر ، خط کشی سه خط ، احداث گارد خاکی دهانه پل ها، اصلاح شیب شیروانی و نصب علایم فسفری برای آشکارسازی از دیگر برنامه های اجرا شده در این محور بوده است.
296 فقره تصادف طی 6ماه 
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گناباد گفت: بیشترین تصادفات در محور گناباد –بجستان در شش ماه امسال با 296 فقره به ثبت رسیده است. دکتر امین زمانی افزود:بیش از شش پایگاه اورژانس در منطقه بجستان مستقر هستند که بیشترین آمار وانتقالی اورژانس هوایی درباره تصادفات را به خود اختصاص داده است. وی گفت: از مجموع آمار ثبت شده در شش ماه پنج فقره فوتی در صحنه 220 فقره انتقال به بیمارستان علامه محمد تقی بهلول گنابادی و 11 فقره سرپایی و 35 فقره همکاری نکردن گزارش شده است. وی گفت:بیشترین ماموریت را اورژانس به ترتیب بجستان یونسی وسردق در حوادث جاده ای داشته است.

 

 

به نقل از روزنامه خراسان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: