نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: اظهارات آقای ظریف در خصوص پولشویی چیزی جز تهمت به نمایندگان نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در واکنش به سخنان وزیر امور خارجه در جمع خبرنگاران اظهارکرد:آنچه که تاکنون مانع اجرای قانون در مبارزه با پولشویی شده عدم اراده کسانی است که مجری قانون هستند چرا که اگر مجری و متولی یک موضوعی کاری را انجام نمی‌دهد حتما او در موضوع پولشویی منافعی دارد که اجازه نمی‌دهد مسائل مربوط به این موضوع ابلاغ شود وگرنه اظهارات آقای ظریف چیزی جز تهمت نیست.

وی افزود:این حق برای منتقدان و مخالفان FATF که آقای ظریف چنین اظهارنظری است محفوظ است تا از نظر حقوقی این موضوع را پیگیری کنند.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: اگر از ناحیه منتقدان و  نمایندگان مجلس موضوعی در رابطه با دولت مطرح می‌شد دهها و صدها شکایت علیه ما انجام می‌شد اما مردم می دانند امروز نمایندگان مجلس که از نظر قانونی حق اظهارنظر در مسائل مختلف را دارند به شدت مورد شکایت و پرونده‌سازی از ناحیه دستگاه‌های دولتی قرار می‌گیرند.

پژمانفر اظهارکرد: آقای ظریف که عنوان کرده مخالفان FATF مخالفتشان به این خاطر است که خود مرتکب پولشویی می‌شوند یک نمونه را حداقل در رابطه با نمایندگان مجلس که مدعی هست مرتکب پولشویی شده‌  اعلام کند و یک مصداق عینی را به عنوان نمونه مطرح بیاورد و گرنه این موضوع بیش از یک تهمت نیست و این حق قانونی ماست که آن را پیگیری کنیم.

وی گفت: سوال اینجاست که آیا ثمره FATF این است که این آقایان می‌توانند جلوی پولشویی را بگیرند؟ ما مشکلی که در حوزه پولشویی داریم عدم اراده دستگاه اجرایی در مبارزه با این پدیده است و اگر اراده‌ای برای مبارزه با پولشویی داشته باشند حتما قوانین موجود داخلی کافی بوده و نقص قانون در این خصوص نداریم. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: