مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: گردان‌های فضای مجازی با مشارکت سپاه در حوزه علمیه خراسان تشکیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، آیت‌الله سید‌ مصباح عاملی ظهر امروز در نشست سالانه مدیران حوزه علمیه خراسان در مدرسه سلیمانیه اظهار داشت: یکی از مهمترین اهداف ترسیم شده در حوزه علمیه خراسان، عمل طبق منویات مقام معظم رهبری است و در سه سال اخیر موفق شده‌ایم در زمینه تحول حوزه خراسان اقداماتی را صورت دهیم.

مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: در حوزه اسلامی‌کردن علوم انسانی، حوزه علمیه خراسان به صورت پیشگام ورود داشت و این مسئله بیانگر عمق تحولات صورت گرفته در حوزه علمیه خراسان است و این در حالی است که در نظام دانشگاهی اقدامات مقدماتی در حوزه اسلامی کردن علوم انسانی صورت گرفته است.

مصباح عاملی افزود: منشور تحول در حوزه علمیه خراسان نیز تدوین شده که البته نیازمند پیش شرط‌ها و الزاماتی است که در 6 ساحت طراحی شده و باید مشاهده کنیم که آیا زمینه این زیرساخت‌‌ها در مدارس علمیه فراهم شده یا خیر.

وی با بیان این نکته که تحول در متون درسی را نیز در دستور کار داریم عنوان کرد: حوزه باید براساس مبانی انقلابی فعالیت داشته باشد و این مهمترین زیرساختی است که زمینه تحول انقلابی در حوزه را فراهم می‌کند.

مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به مشارکت سپاه در برخی طرح‌های تحولی حوزه تصریح کرد: گردان‌های فضای مجازی با مشارکت سپاه تشکیل شده و دوره‌هایی نیز برای آنها طراحی شده است.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: