وزیر کشور گفت: ما آمادگی داریم تحت نظر و تحت اجازه پاکستان در مناطقی که اشرار حضور دارند، عملیات کنیم و نشان بدهیم که در هر شرایطی می‌توانیم امنیت کشور را حفظ کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه نشست بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: این ستاد یک سال است که تشکیل شده و مسئولیت آن را آقای جنتی به‌عهده دارند و برنامه‌ریزی‌هایی شده تا روند این چهل سال و ضعف‌ها و قوت‌ها تبیین شود.

وی افزود: می‌توانیم دستاوردهای انقلاب را در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصاد، اجتماعی و امنیتی منعکس کنیم.

وزیر کشور ادامه داد: باید تلاش کنیم مثل این چهل سال و بلکه بیشتر مشارکت مردم را در همه حوزه‌ها داشته باشیم. در این جلسه مقرر شد استانداران و فرمانداران در استانها ستادهای خود را فعال‌تر کنند تا بتوانیم در آستانه چهلمین سال انقلاب که با فشارهای زیادی مواجهیم یا برنامه‌های توطئه‌آمیز آمریکا و رژیم صهیونیستی که نسبت به ایران دارند، گام‌های بلند و مؤثرتر در جهت تحقق اهداف انقلاب و امام و رهبری برداریم.

رحمانی فضلی در خصوص مرزبانان دستگیرشده نیز تصریح کرد: با تلاشهایی که همه دستگاه‌های امنیتی و انتظامی به‌خصوص وزارت خارجه داشته‌اند، پنج تن از عزیزان ما در اختیار پاکستانی‌ها قرار دارند و ما پیگیر هستیم که همه عزیزانی که در اختیار اشرار هستند، در اختیار ما قرار بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: دولت پاکستان تا الآن همکاری بسیار خوبی داشته و توقع این است که همکاری را کامل کند و همه این عزیزان را به وطن خود بازگرداند.

وزیر کشور اظهار داشت: توقع دیگر ما از دولت پاکستان این است که ما همکاری‌های امنیتی را باید در مرزها تقویت کنیم. من با وزیر کشور پاکستان صحبت کردم و او قول داد که این اتفاق بیفتد. کمیته‌های مشترک مرزی داریم و می‌توانیم عملیات مشترک انجام بدهیم.

رحمانی فضلی افزود: می‌توانیم در جوار 2 کشور، از نظر اطلاعاتی کارهای بسیار زیادی انجام بدهیم. بنده به‌عنوان وزیر کشور و مسئول امنیت داخلی از دولت پاکستان می‌خواهم که اگر لازم بود و آنها شرایط و امکان عملیات را به هر دلیلی نداشتند، ما آمادگی داریم تحت نظر و تحت اجازه آنها در مناطقی که اشرار حضور دارند، عملیات کنیم و نشان بدهیم که در هر شرایطی می‌توانیم امنیت کشور را حفظ کنیم.

وی اظهار داشت: اگر تاکنون اقدامی آن سوی مرز انجام نداده این به‌خاطر احترامی بوده که به تمامیت ارضی پاکستان و هم‌چنین همسایگی داریم و این بوده که ما پاکستانی‌ها را کسانی که  همیشه با ما وحدت استراتژیک دارند می‌دانیم و اگر آنها به ما اجازه بدهند، ما چنین قدرتی را داریم و اعمال خواهیم کرد.

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: