دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس، نامزد جایزه کسب عنوان بازیکن سال فوتبال آسیا شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علیرضا بیرانوند، دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس که در جام جهانی 2018 روسیه و لیگ قهرمانان آسیا عملکرد خوبی داشت و در بزرگترین آوردگاه جهانی فوتبال موفق شد پنالتی کریستیانو رونالدو را بگیرد و در آسیا هم یکی از عوامل صعود سرخپوشان پایتخت به فینال آسیا بود، با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا ( AFC ) نامزد کسب عنوان بازیکن سال فوتبال آسیا شده است.

توئیتر رسانه عربی گل با انتشار یک پست نوشت: سوزوکی از ژاپن، عبدالکریم حسن از قطر و علیرضا بیرانوند، مزد جایزه کسب عنوان بازیکن سال فوتبال آسیا هستند.

بیرانوند نامزد بازیکن سال فوتبال آسیا شد+ عکس

به جز بیرانوند، حسن 25 ساله قطری که عضو باشگاه السد است و سوزوکی 25 ساله از کاشیما آنتلرز ژاپن نیز در نامزدهای کسب عنوان این جایزه هستند. البته از سال 1994 تا کنون هیچ دروازه بانی موفق به دریافت این جایزه نشده و بیرانوند اگر این عنوان را کسب کند، تاریخ ساز خواهد شد.

از سویی دیگر، تا کنون ژاپنی ها از سال 1994 تا 2017 موفق به دریافت 4 جایزه بازیکن سال آسیا شدند و قطری ها هم یکبار در سال 2006 این عنوان را بدست آوردند و از کشور ایران هم 4 نفر جایزه بازیکن سال فوتبال آسیا را دریافت کردند.

مراسم گالای فوتبال آسیا، 7 آذر در مسقط عمان برگزار خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: