فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: ویژه برنامه‌های هفته بسیج در سراسر خراسان رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سردار یعقوبعلی نظری صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج در محل مجتمع آیه‌ها مشهد اظهار داشت: در آستانه 39 سال شدن شجره طیبه بسیج هستیم، 39 سال از حکم و فرمان الهی و معنوی حضرت امام(ره) می‌گذرد و در آستانه ورود به چهلمین سال حیات این شجره طیبه هستیم؛ بسیج در طول 39 سال عملاً جملات پرمغز حضرت امام(ره) را عینیت بخشید به فرموده امام، بسیج لشکر مخلص خداست.

سردار نظری افزود: رهبر معظم انقلاب از بسیج به عنوان مظهر مردم سالاری دینی یاد کردند و شاهد بودیم در این مدت چقدر این درخت معنوی پرثمر بوده است، خدا را شاکریم امروز جغرافیای بسیج هم در حوزه فکری و هم اجرایی با تاثیر از انقلاب اسلامی نه تنها جوامع اسلامی را فرا گرفته بلکه این تفکر در حال رسوب در همه جوامع بشری است و تحت تاثیر این اندیشه می‌بینیم ملت‌ها به پا خاستند و انقلاب‌ها علیه ظلم و ظالم شکل گرفته است.

وی ادامه داد: جبهه‌های مقاومت مبتنی بر اندیشه بسیج در نقاط مختلف دنیا به ویژه جوامع اسلامی ظهور و بروز پیدا کرده و در بسیاری از کشورهای اسلامی در حال بروز کردن است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) تصریح کرد: مفختر هستیم خاستگاه این تفکر و تشکل الهی، ایران اسلامی به واسطه فرمان حضرت امام است و این نهال مقدس در همه جوامع اسلامی تکثیر پیدا کرد؛ رشد بسیج امروز در همه بخش‌ها و عرصه‌ها ثمربخشی و پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است.

سردار نظری اظهار داشت: در حوزه‌های علمی که پیشرفت‌های فاحش صورت گرفته نتیجه نگاه و تفکر بسیجی و در حوزه دفاعی که شاهد ایران قدرتمند و اندیشه مستقل و خودکفای امنیتی برخورداریم متاثر از این نگاه بوده و در سایر حوزه‌ها و عرصه‌ها و اقشار مختلف بسیج، اندیشه،فکر، اقدام و عمل این نگاه و تفکر ظهور و بروز دارد.

وی افزود: از فردا سه شنبه هفته گرامی داشت بسیج با دیدار فرماندهان و مسئولین تشکل‌های بسیج با نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی آغاز خواهد شد و برنامه های متعدد در سطوح مختلف در این هفته اجرا خواهد شد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: سه شنبه نخستین روز هفته با نام بسیج فرهنگ و مسجد محوری نام گذاری شده، اجرای طرح جهادی کلاس خدمت توسط بسیج دانش آموزی، مانور فرهنگی پایگاه منتخب خواهران و خدمت هزار پزشک در هزار مسجد، برنامه نشست هیات امنا و ائمه جماعات با فرماندهان پایگاه‌ها از برنامه های این روز است.

سردار نظری خاطرنشان کرد: چهار شنبه با نام بسیج اقتصاد مقاومتی،خدمت رسانی و سازندگی اعزام گروه‌های جهادی و افتتاحیه طرح‌های عمرانی محرومیت زدایی، برنامه‌های میز خدمت مربوط به بسیج کارمندان، آغاز طرح جهاد روشنایی، مسابقات در دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری، روز پنج شنبه بسیج اقتدار دفاعی و امنیتی همزمان همه محلات گشت‌های بسیج فعال خواهند شد و عصر آن روز طبق معمول تجدید میثاق با شهدا در مزار شهدا در سراسر استان روز جمعه با نام بسیج معنویت و اقتدار و حضور گسترده بسیجیان در نماز جمعه و برنامه‌های پیش از خطبه در سراسر استان برگزار می‌شود.

وی افزود: شنبه بسیج جهاد کبیر و استکبار ستیزی با تجمع واحدهای دانش آموزی و کمپین‌های حمایت از مردم مظلوم یمن ادامه دارد؛ روز یکشنبه عنوان بسیج نماد روشنگری و تبلیغ با برگزاری نشست‌های روشنگری با محوریت مطالبات مقام معظم رهبری و روایتگری افتخارات چهل ساله انقلاب اسلامی و دوشنبه حماسه حضور به صورت شهرستانی و نواحی بسیج و جشنواره ابوذر بسیج رسانه در آن روز برگزار خواهد شد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: