معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از برپایی جشن های هفته وحدت با همکاری ۱۴۰۰ مبلغ مذهبی در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت‌الاسلام علی بخشی بعدازظهر دوشنبه در تشریح برنامه های پیش بینی شده به منظور گرامیداشت هفته وحدت در جمع خبرنگاران اظهارکرد: احیا و گرامیداشت مناسبت های مذهبی و ملی، گسترش اخلاق، عقلانیت دینی و انسجام اسلامی بین مردم از اهداف اعزام مبلّغان و برگزاری جشن های وحدت آفرین است. 

وی افزود: محور اصلی ایجاد وحدت میان شیعه و اهل سنت قرآن کریم است و در این ایام در خراسان رضوی برگزرای محافل انس با قرآن، کرسی های تلاوت و تکریم چهره های قرآنی در مساجد و نقاط دیگر برنامه ریزی شده است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: جمهوری اسلامی با الگوی وحدت توانسته است در کشورهای گوناگون استکبار ستیزی و مبارزه با آمریکا را به طور جدی پیگیری کند. امسال برنامه های مختلف و متنوعی در راستای تحکیم وحدت و تجلّی هم دلی بین شیعه و اهل سنت براساس راهبرد نظام مقدس جمهوری اسلامی و منویات حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در شهرستان های تلفیقی استان برنامه ریزی شده است.

بخشی گفت: همزمان با این هفته ۱۴۰۰ مبلّغ دینی در شهرها و روستاهای استان با همکاری هیئات مذهبی ضمن برپایی جشن های وحدت، سیره، سبک زندگی و اخلاق پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و اهمیت وحدت اسلامی را تبیین می‌کنند. بخشی برنامه‌های هفته وحدت به صورت ویژه در شهرستان ‌های تربت‌جام، تایباد، خواف ‌و سرخس برگزار خواهد شد.

وی برگزاری نشست های تقریبی علمای شیعه و اهل سنت، شب های شعر وحدت، برپایی نمایشگاه کتاب، گردهمایی مداحان و شاعران آئینی، برگزاری جشن های وحدت و میلاد پیامبر اکرم و امام صادق علیهما السلام، برگزاری گفتمان های دینی در مدارس، ایجاد ایستگاه های صلواتی و برگزاری مسابقات فرهنگی، دیدار با خانواده شهدا و برگزاری همایش منادیان وحدت با همکاری نهادهای مردمی در این ایام برگزار می شود.

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: