«.... نمی توانم زمانی را به یاد آورم که ایالات متحده تا این حد با تهدیدهای پیچیده و خطرناک مواجه بوده باشد».

به گزارش ثامن پرس؛"جان برنان" رئیس سازمان سیا طی مصاحبه ای با شبکه سی بی اس نیوز (CBSNews) هشدار داده که حملات گروه تروریستی داعش در آمریکا و اروپا افزایش خواهد یافت.

 

وی همچنین دوران کنونی را زمانی بی سابقه از لحاظ تهدیدهای پیچیده و خطرناک تروریستی علیه آمریکا دانسته است.

 

ایالات متحده که طبق اظهارات هیلاری کلینتون و دیگر مقامات این کشور در شکل گیری گروه های تروریستی منطقه نقش داشته اکنون با خطر فعالیت این گروه ها در خاک خود مواجه شده است.

 

خبرگزاری اسپوتنیک (sputniknews) در گزاشی زیر عنوان "رئیس سیا: احتمالا حملات داعش خارج از عراق و سوریه افزایش می یابد" به انعکاس این خبر پرداخته است.

 

براساس این گزارش، "جان برنان" طی مصاحبه ای که روز دوشنبه منتشر شد تاکید کرد: حملات داعش خارج از مرزهای عراق و سوریه می تواند در کوتاه مدت با افزایش همراه باشد.

 

برنان افزود: نمی توانم زمانی را به یاد آورم که ایالات متحده تا این حد با تهدیدهای پیچیده و خطرناک مواجه بوده باشد.

 

ریس سازمان سیا در ادامه این مصاحبه اظهار داشت: فکر می کنم توانایی داعش برای انجام حملاتی خارج از عراق و سوریه ادامه می یابد و این توانایی می تواند در کوتاه مدت افزایش نیز داشته باشد.

 

اسپوتنیک با اشاره به افزایش حملات تروریستی در خاک آمریکا افزود: روز یکشنبه گروه داعش مسئولیت حمله اخیری که توسط یک شهروند سومالیایی_آمریکایی در ایالات متحده انجام شد را برعهده گرفت.

 

به نوشته خبرگزاری انگلیسی رویترز (reuters) این جوان 22 ساله، 8 تن را در ایالت "مینه سوتا" به ضرب چاقو زخمی کرد.

 

این حادثه در شهر "سنت کلود" و در یک فروشگاه بزرگ اتفاق افتاد و پلیس ضمن بیان اینکه انگیزه ضارب هنوز مشخص نشده از ادامه تحقیقات در این باره خبر داد.

 

 یو اس ای تودی (usatoday) نیز ضمن انعکاس این خبر نوشته که ضارب  بر اثر اصابت گلوله پلیس در داخل فروشگاه کشته شده است.

 

روز شنبه هم با انفجار یک بمب در شهر نیویورک حدود 30 نفر از شهروندان آمریکایی زخمی شدند.

 

داعش گروهی تروریستی است که در آمریکا، روسیه و بسیاری از دیگر کشورها غیرقانونی و نامشروع اعلام شده. این گروه مسئولیت تعدادی از حملات انجام شده در ایالات متحده و کشورهایی در سراسر اروپا طی سال گذشته [میلادی] را بر عهده گرفته است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: