رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی گفت: تکمیل طرح‌های صنعتی خراسان رضوی نیازمند ۳۵۰ میلیون دلار تسهیلات ارزی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، راضیه علیرضایی ظهر امروز در بازدید از پروژه‌های صنعتی سبزوار اظهار داشت: در خراسان رضوی حدود  300 طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد شناسایی شده که برای تکمیل آنها به حدود 350 میلیون دلار تسهیلات ارزی نیاز است.

علیرضایی تصریح کرد: با بهره برداری از این طرح ها برای بالغ بر 15 نفر به صورت مستقیم و حدود 35 هزار نفر  اشتغال غیر مستقیم ایجاد خواهد شد.

وی عنوان کرد: این پروژه‌های صنعتی، طرح‌هایی است که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و بانک احداث شده و باید تلاش کنیم که روند تکمیل و احداث این طرح‌ها تسریع  یابد تا زنجیره اشتغال و سرمایه‌گذاری در استان روند بهتری را طی کند.

علیرضایی با اشاره به بازدید مدیرعامل بانک تخصصی صنعت ‌و معدن از پروژه‌های صنعتی سبزوار افزود: امروز از چند پروژه بالای 70 درصد این شهرستان بازدید شد که با توجه به روند خوب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در سبزوار، مقرر شد تا تسهیلات مورد نیاز برای تکمیل و توسعه چرخه تولید اختصاص یابد. 

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: همچنین مقرر شد تا تسهیلات مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری و احداث دو پروژه بزرگ صنعتی در سبزوار نیز اختصاص یابد. 

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: