مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: کتابخانه مرکزی مشهد پس از ۲۳ سال راه‌اندازی می‌شود که بزرگترین کتابخانه مرکزی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت‌الاسلام علی اکبر سبزیان اظهار داشت: اختصاص سهم کتابخانه‌ها در طول سال‌های گذشته همواره به عنوانی یکی از مهم‌ترین چالش‌های این مجموهه با مدیریت شهری به حساب می‌آمد که این مشکل با دقت نظر فرهنگی اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد مرتفع شد.

وی با بیان اینکه قدردان رویکرد حمایتی و همراهی شورای اسلامی شهر مشهد هستیم، ادامه داد: شورای پنجم تاکنون همکاری‌های بسیار خوب و ارزنده‌ای با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان داشته‌اند و امیدواریم این رویکرد تا پایان دوره در جهت رشد فرهنگ کتاب و کتابخوانی تداوم داشته باشد.

مدیرکل کتابخانه‌های خراسان رضوی با بیان اینکه شهر مشهد به‌جز کتابخانه‌های تحت پوشش آستان قدس رضوی دارای 52 کتابخانه است، گفت: از این تعداد، 26 کتابخانه جزو کتابخانه‌های نهادی و 26 کتابخانه نیز به صورت مشارکتی بوده که متعلق به دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف هستند.

وی از فعالیت 115 کتابدار در مجموعه کتابخانه‌های مشهد خبر داد و گفت: در کنار کتابخانه‌های ثابت، دو کتابخانه سیار نیز در شهر مشهد راه‌اندازی شده که هرکدام به اندازه 5 کتابخانه ثابت روستایی در حاشیه شهر و روستاهای اطراف خدمت ارائه می‌کند.در کنار هر کتابخانه، یک بخش ویژه کودکان نیز ایجاد شده که این مهم اتفاق خوبی در جهت جذب مخاطبین کودک و نوجوان است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با بیان اینکه از 3 میلیون و 500 هزار نفر جمعیت شهر مشهد تنها 70 هزار نفر در کتابخانه‌های عمومی عضو هستند، گفت: برنامه‌های متعددی برای افزایش این آمار پیش‌بینی شده و امیدواریم گام‌های تاثیرگذاری در این جهت برداشته شود.

سبزیان ضمن تشکر مجدد از پیگیری‌های مدیریت شهری و شورای شهر در موضوع کتابخانه مرکزی مشهد، اظهار کرد: خوشبختانه این پروژه بعد از 23 سال در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد؛ حضور مدیریت شهری و شورای شهر مشهد در به ثمر رسیدن و شتاب یافتن این پروژه بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه کتابخانه مرکزی مشهد بزرگترین کتابخانه مرکزی کشور است، افزود: در حال حاضر، 20 کتابدار مشغول ثبت منابع برای این کتابخانه هستند و بدون شک این مجموعه، نماد افتخاری برای مردم شهر بهشت خواهد بود.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: