رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارشهای رگباری چند روز اخیر در مناطق مختلف این استان از عصر امروز پنجم آذر شدت یافته و تا صبح چهارشنبه هفتم آذر ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، یحیی قاینی پور افزود: با توجه به حجم بارشهای همراه با رعد و برق، وزش باد شدید لحظه ای و بارش تگرگ در نواحی مستعد، احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیلها در خراسان رضوی وجود دارد.

وی ادامه داد: این بارشها در بیشتر مناطق خراسان رضوی به ویژه شهرستانهای بردسکن، سبزوار، نیشابور، خوشاب، کاخک، گناباد، بجستان، کاشمر، چناران، کلات، سرخس، تربت جام، فریمان، درگز، بینالود و مشهد رخ می دهد.

رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارشهای پراکنده باران دیشب از شش شهرستان گزارش شد که بیشترین آن مربوط به تربت حیدریه با حدود یک میلیمتر بود.

وی در ادامه اظهار داشت: طی روزهای آتی میانگین دمای هوا در مناطق مختلف خراسان رضوی نیز تغییرات چند درجه ای دارد بطوری که بیشینه دمای هوای مشهد امروز 12 درجه سلسیوس و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه 10 و 13 درجه پیش بینی شده است.

قاینی پور افزود: در این مدت تشکیل مه در سطح استان به ویژه در جاده های کوهستانی و سردسیر سبب کاهش و تقلیل دید افقی رانندگان خواهد شد.

درگز با کمینه دمای یک درجه سلسیوس و نیشابور با بیشینه دمای 18 درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی در طول 24 ساعت گذشته بودند.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: