فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: استبداد دلار با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی از میان می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سردار یعقوب‌علی نظری ‌در همایش «بسیج و چهل سال افتخار» که در سالن اجتماعات استانداری خراسان رضوی، برگزار شد اظهار داشت: مردم پایه و اساس نظام اسلامی هستند و تمامی بخش‌ها و عرصه‌ها و دستگاه‌ها نیز فلسفه وجودی خود را از زمینه سازی برای حضور مردم می‌گیرند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: اساس حرکت امام راحل در بنیانگذاری جمهوری اسلامی ایران نیز همین مسئله است و امام به مردم به عنوان نیروی محرکه نهضت فکر می‌کردند.

سردار نظری افزود: بهره مندی از قدرت مردمی یک شعار و ابزار نیست بلکه یک باور دینی و اعتقادی قوی دارد؛ پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نظام جمهوری اسلامی امام خمینی(ره) بر اساس همین اعتقاد و بر اساس تجربه‌ای که در جریان نهضت اسلامی به دست آورده بودند، برای گسترش انقلاب اسلامی و محافظت و حراست از دستاوردهای انقلاب تأکید فراوانی بر استفاده از همین قدرت مردم داشتند. 

وی با بیان اینکه ظرفیت‌هایی موجود در بخش‌های دفاعی و رویکردهای مبتنی بر آن، نشان از قدرت مردم است، گفت: نظام الهی باید در قلوب مردم و اجتماع همه ما ریشه داشته باشد. دشمنان هر روز بیشتر دشمنی خود را با نظام جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهند لذا مردم می‌توانند نقش عمق بخشی داخلی را برای نظام بازی کنند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با اشاره به اینکه باید از ظرفیت مردم در تمامی عرصه‌ها استفاده کرد ادامه داد: مردم در زمان بروز فتنه‌های مختلف از سوی دشمن حضور خود را نشان داده و آن را خنثی کردند و در تمامی موارد این چنینی این حضور مردم بوده که سبب شده بر مشکلات فائق شویم.

سردار نظری با بیان این مسئله که در عرصه اقتصاد نیز باید از ظرفیت‌های مردم بهره گرفت ادامه داد: باید مصرف را از طریق خود مردم کنترل کرد؛ اقتصاد ما نیز باید مانند عرصه قدرت نظامی مبتنی بر اندیشه و تفکر انقلابی و اسلامی باشد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) با اشاره به اینکه می‌توان با تکیه بر مردم از استبداد دلار نیز خارج شد اظهار داشت: بسیج در خراسان رضوی نهادی مردمی است و اعتقاد راسخ داریم که بدون مردم نمی‌توان توان اجرایی لازم را داشت.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: