رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف وامور خیریه خراسان رضوی گفت: طرح ملی قرآنی بشارت ۱۴۵۲ از سوی اوقاف خراسان رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، جعفر حسینی اظهار داشت: یکی از رسالت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه ترویج فرهنگ غنی قرآن کریم با اجرای فعالیت‌های قرآنی در جامعه است.با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت تربیت 10 میلیون حافظ قرآن در سطح کشور، طرح تربیت حافظان قرآن از سال 91 اجرا و متقاضیان پایان هر سال با شرکت در آزمون سراسری و قبولی گواهینامه دریافت می‌کنند.

حسینی  تصریح کرد: امسال  با ورود دستگاه‌های مرتبط فرهنگی همچون اداره کل ارشاد، تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه طرح ملی بشارت 1452 به صورت مشترک و  با کیفیت بیشتری انجام می‌شود. در این طرح تمام دستگاه‌های اجرایی به صورت واحد کار می‌کنند و طرح در سه بخش حفظ سوره ناس تا سوره زلزال، حفظ سوره طارق تا بینه و حفظ سوره نباء تا بروج انجام می‌شود.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با تأکید بر اینکه دوره‌های این طرح در بازه زمانی 9 ماهه برگزار می‌شود، افزود: علاقمندان بعد از ثبت نام باید در فصل تابستان سوره ناس تا سوره زلزال، در فصل پاییز سوره طارق تا بینه و در فصل زمستان سوره نباء تا بروج را حفظ کنند.

حسینی با بیان اینکه تمام اقشار جامعه می‌توانند در این طرح ثبت‌نام و هیچ محدودیتی وجود ندارد،گفت: علاقمندان در خراسان رضوی می‌توانند به مراجعه به سایت www.beshaarat.ir در این طرح ملی ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه آزمون پایانی اعطای مدرک نیز روز 9 اسفندماه امسال به صورت کشوری برگزار می‌شود، گفت:  در این طرح تعداد 35 هزار جایزه به ارزش مبلغ 30  میلیارد ریال  پیش‌بینی شده که شامل کمک هزینه خرید 10 خودروی داخلی و ملی، 3 هزار و 356 کمک هزینه زیارتی، 2 هزار و 442 جایزه نقدی و 30 هزار جایزه فرهنگی است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف وامور خیریه خراسان رضوی افزود: به تناسب افراد آزمون طرح بشارت 1452 به صورت شفاهی و کتبی برگزار و ثبت نام این طرح نیز در آذر ماه سال جاری است. 

حسینی با بیان اینکه  حفظ جز 30 قرآن کریم دروازه و باب تشرف به حفظ قرآن شناخته می‌شود، گفت: این طرح ملی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی در ادامه گفت:  در ویژه برنامه زنده «بشارت 1452» که همه روزه از ساعت 18 به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود، قرعه‌کشی روزانه صورت می‌گیرد و 3 هدیه یک میلیون ریالی به شرکت‌کنندگان اهدا می‌شود.علاقه‌مندان برای شرکت در مسابقه تا ساعت 24 همان روز مهلت دارند تا جواب مسابقه را به سامانه 300001452 پیامک کنند.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: