به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، دومین همایش تجلیل از فعالان و مروجان حوزه ایثار و شهادت خراسان رضوی، امسال مهمانان ویژه ای داشت؛ مهمانانی که هنوز چشم های‌شان خیس از اشک های فراق بود. فراق کودک چهار ساله شان که   امروز همه ایران او را می شناسند، او را فرزند بیگناه خود می دانند و البته سندی بر جنایات بی شمار جنایتکاران منطقه ای و جهانی. این فرزند چهار ساله ایران کسی نیست جز «محمد طه اقدامی» که 31 شهریور گذشته در حادثه تروریستی ددمنشان تکفیری در مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز به شهادت رسید.این مراسم که روزهای گذشته در مشهد برگزار شد، تمام قد ادای احترامی بود به پدر و مادر محمد طه که هنوز چشم های شان خیس از اشک است و گلوی شان پر از بغض.

همسرم و محمد طه...
پدر محمد طه که خود از ارتشیان و سربازان دلاور وطن است،  چند جمله ای برای حاضران سخن گفت. او ماجرای حادثه را  این گونه شرح داد: «همسرم با دو فرزندم برای تماشای رژه به این مراسم رفته بودند و هنگامی که تیراندازی  شروع می شود، همسرم محمد طه را در آغوش می گیرد تا آسیبی به او نرسد اما گلوله ای پس از اصابت به  پای همسرم وعبور از آن  به محمد طه  می خورد که باعث شهادت او می شود.»
محمد طه از من پیشی گرفت
او افزود: من یک نظامی هستم و باید خودم، جانم و خونم را برای امنیت و عزت و اقتدار شما مردم تقدیم می کردم اما پسر چهار ساله ام از من یعنی پدرش پیشی گرفت و من امروز از او می‌خواهم که شفیع من هم باشد.پدر محمد طه گفت: امروز محمد طه چهار ساله سند پر رنگی برای جنایات تروریست های منطقه ای و آل سعود است که امیدوارم به زودی نابودی همه آن ها را به تماشا بنشینیم. او یک خواسته داشت که البته آن را در قالب یک پیشنهاد مطرح کرد؛ این که روز شهادت محمد طه به عنوان روز شهدای کودک ونوجوان نام گذاری شود.مادر محمد طه هم که هنوز آثار جراحت بر پای او باقی مانده و دردهای آن را با خود به همراه دارد، در   جملاتی کوتاه از برگزار کنندگان این مراسم قدردانی و آرزو کرد شهدا شفیع ما باشند.
تجلیل از مروجان ایثار و شهادت  استان
در دومین دوره این همایش که با حضور تعدادی از مدیران استانی و مشاور ایثارگران وزیر ارشاد وبه همت واحد ایثارگران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزار شد، پنج فعال و مروج حوزه ایثار و شهادت تجلیل شدند. سعید عاکف نویسنده و پژوهشگر حوزه دفاع مقدس، هادی حاجتمند فیلم ساز حوزه مقاومت و ایثار، سید صادق غفوریان روزنامه نگار و دبیرگروه پلاک عزت روزنامه خراسان،  علی روحی کارگردان آثار مرتبط با حوزه ایثارگری و عباس عباس زاده  رئیس اداره ارشاد فریمان به دلیل فعالیت در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تجلیل شوندگان این مراسم بودند که حرف ها و دغدغه های‌شان نیز در کلیپی 10دقیقه ای در همایش پخش شد. همچنین سردار باقرزاده از جانبازان دفاع مقدس نیز به بیان خاطراتی پرداخت.
نشانه مسلمانی چیست؟
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این مراسم سخنرانی کرد و چنین گفت: نشانه مسلمانی در پیشگاه خداوند، رنگ خدایی گرفتن است که در ایثار و شهادت نمود پیدا می کند.جعفر مروارید افزود: ایثار از زمان حضرت ابراهیم و گذر وی از خودپرستی به خداپرستی آغاز شد و در طول تاریخ ادامه یافت تا این که رویداد عبرت آمیز عاشورا و شهادت حضرت امام حسین (ع) به عنوان بالاترین تجلی ایثار رخ داد.وی اظهار کرد: آموزه های عاشورا در انقلاب اسلامی ایران به خوبی نمود یافت و به برکت خون شهدا و فداکاری ایثارگران توانستیم انقلاب را به پیروزی برسانیم.وی گفت: در شرایط کنونی نیز در مقابل تحریم های اقتصادی و جنگ نرم دشمن، نیازمند دمیده شدن مجدد روح ایثارگری و فداکاری در جامعه هستیم زیرا ایثارگری تنها ابزار کارآمد برای بازگشتن به داشته های درونی و تقویت اتحاد ملی است.مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران نیز در این مراسم گفت: ظرفیت های خراسان رضوی در حوزه معارف، ایثار و دفاع مقدس بسیار زیاد و قابل تامل است.محمد رضا سوقندی افزود: جایگاه فرهنگ ایثار، شهادت، مقاومت و فرهنگ بسیجی در سطح ملی و مردمی است و به گروه یا جناح خاصی تعلق ندارد، کسانی که فرهنگ ایثار و شهادت را مربوط به گروه خاصی دانستند و در ذهنیت جامعه تعلق این فرهنگ به گروه خاصی را ترویج دادند در حق این ملت جفا کردند.
 
jpgfile_19973_204780_636790399110882211

 

 
به نقل از روزنامه خراسان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: