معاون فرهنگی سپاه پاسداران گفت: انقلاب ایران در ۴۰ سالگی خود در اوج مردمسالاری دینی و مشارکت مردمی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سردار محمدرضا نقدی در نشست تخصصی تبیین و گفتمان سازی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران در مجتمع آیه‌های مشهد اظهار داشت: پدیده 40 سالگی انقلاب مثل خود انقلاب یک پدیده بی‌نظیر و استثنایی است و با هیچ حادثه تاریخی جز نهضت انبیاء اولوالعزم قابل مقایسه نیست.چهل سالگی انقلاب هم یک استثناء است زیرا انقلاب‌ها در طول تاریخ غالبا به چهل سالگی نرسیدند.

سردار نقدی در ادامه با اشاره به اینکه انقلاب مشروطه در ایران سر از سفارت انگلستان در آورد و نتیجه‌اش حاکم شدن مستبدان بود، دیکتاتورهای دیکتاتورتر از شاه‌های قبلی؛ انقلاب اخوان المسلمین در مصر و تونس نیز به دو سال و شش ماه نرسیدند ادامه داد: انقلاب فرانسه و شوروی و چین نیز چنین نتایجی داشتند.این سرنوشت انقلاب‌های جهان است که یا بلافاصله سرنگون شدند و از بین رفتند و یا در طول تاریخ منحرف و به مسیرهای دیگر رفتند.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران به چهل سالگی خود می‌رسد در حالی که کوچک‌ترین تغییری در مشی و زاویه در مرام و اصول و ارزش‌ها ایجاد نمی‌شود؛ امروز رهبر انقلابی و نیروهای انقلابی به صد در صد جملات، مواضع و اصول امام پایبند هستند.

سردار نقدی افزود: انقلاب‌های دیگر تکیه گاه‌هایی داشتند اما انقلاب اسلامی ایران بدون اتکاء به قدرتی و با مقاومت خود با تمام قدرت‌ها و سلطه جهانی وارد جنگ و مبارزه شده و توانسته چهل سال سراپا بماند و مقاومت کند؛ این کار کوچکی نیست؛ حال بعضی‌ها می‌خواهند مردم را سرگرم مسائل کوچک کنند؛ باید حواسمان جمع باشد فریب نخوریم و جای پیروز و شکست خورده عوض نشود.

وی ادامه داد: نباید فریب تصویرسازی‌های غلط، جنگ روانی، وارونه جلوه دادن واقعیت‌ها و عملیات رسانه‌ای دشمن را خورد؛ امروز دشمن به دنبال ایجاد واقعیت کاذب ساختگی است و ما را به جای واقعیت، سرگرم دنیای مجازی کرده است اما واقعیت چیست؟

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران اظهار داشت: واقعیت در سال گذشته رگبار پیروزی‌های انقلاب اسلامی و زنجیره‌ای از شکست‌های آمریکا بوده که به عینه اتفاق افتاده است، واقعیت این است که در عراق و سوریه‌، داعش که آمریکا پایه گذار آن بود، فروپاشید؛ بسیج و حشدالشعبی تشکیل شد و مرزها را در دست گرفتند.

سردار نقدی بیان کرد: واقعیت این است که بعد از فروپاشی داعش آمدند و در کردستان عراق توطئه کردند و قصد داشتند اسرائیل دومی تشکیل داده و مانع اتصال ایران به مرزهای فلسطین شوند و عاقبت تجزیه آن رقم خورد و رفراندوم کردند و عاقبت کرکوک و مناطق نفتی از دستشان خالی شد. 

وی خاطرنشان کرد: بعد از این شکست در کردستان عراق، در لبنان نخست وزیر لبنان را به عربستان بردند و او را گروگان گرفتند و رسوایی بزرگ سیاسی بین‌المللی عربستان و آمریکا به وجود آمد؛ می‌خواستند او را وادار به خلع سلاح حزب الله کنند و جنگ داخلی در لبنان راه بیاندازد تا اسرائیل به امنیت و آسایش برسد نتیجه آن چه شد؟ 75 درصد کرسی‌های مجلس از آن حزب الله شد.

سردار نقدی با اشاره به اعتراضات سال گذشته در ایران و موج‌سواری عده‌ای از این اعتراضات افزود: چند صد میلیون دلار پول با هدف شلوغی در ایران صرف کردند؛ رئیس جمهور آمریکا روز اول اغتشاشات در دی‌ماه پشت بلندگو آمد و از اغتشاشات حمایت کرد و معتقد به تعویض رژیم در ایران شد، چند روزی نگذشت و ورق برگشت و آبرویش رفت و در شهرهایی که عده‌ای آمده بودند و اعتراض کردند صد برابر آن جمعیت به طرفداری از انقلاب تظاهرات کردند.

وی ادامه داد: بعد از آن خواستند ناتوی عربی را با هدف جنگ اعراب و ایران راه بیندازند، سرانجام آن دعوای بین قطر و عربستان بود که همان اتحاد شورای همکاری خلیج فارس هم به هم خورد و با تحریم قطر توسط عربستان به پایان رسید و این ایران بود که به کمک قطر رسید و آب و غذا به قطر رساند.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران تصریح کرد: این‌ها واقعیت‌هاست، شکست‌های آمریکا و مزدوران آن در منطقه واقعیت است، افول آمریکا و اسرائیل واقعیت امروز است.امروز واقعیت‌های حقیقی جایش را به واقعیت‌های ساختگی داده و پیروزی بزرگ و عظیم چهل سالگی انقلاب را از یاد برده‌ایم.

سردار نقدی افزود: این کشور چهل سال مورد تهاجم فرهنگی، 275 رسانه رادیو و تلوزیون و ده‌ها هزار کانال و سایت با هدف‌های از پا انداختن مردم از لحاظ اعتقادی دینی و فرهنگی بوده اما امروز خروجی آن، دو میلیون جوانی است که در اوج وضعیت بد اقتصادی، به پیاده‌روی اربعین می‌روند و صف بلند جوانان برای رفتن به جبهه مقاومت اشک می‌ریزند.

وی ادامه داد: تهاجم فرهنگی شکست خورده؛ همچنین تهاجم اقتصادی هم شکست خواهد خورد، هشت سال و شش ماه از وعده شش ماهه فروپاشی ایران و تحریم‌های فلج کننده ضد جمهوری اسلامی گذشته اما امروز می‌بینیم که از آن وعده شش ماهه، هشت سال و شش ماه گذشته و انقلاب با سرعت در حال پیش روی است.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران تصریح کرد: گرانی ربطی به انقلاب ندارد، ساحت انقلاب عظیم است ما انقلاب کردیم که استقلال، آزادی، مردم‌سالاری محقق شود و کسی در انقلاب شعار گرانی و ارزانی نداده است.ما انقلاب کردیم که به استقلال برسیم؛ یادتان هست تمام نخست وزیرهای شاه را آمریکا انتخاب می‌کرد؟مستشاران آمریکایی در همه جا دفتر داشتند و ایران اختیاری نداشت؛ انقلاب آمد تا این وضع را خاتمه دهد.

سردار نقدی بیان کرد: نیازی به خواندن خاطرات انقلابیون آن زمان نیست؛ صرفا خاطرات خاندان سلطنتی و درباریان بس است؛ آن‌ها خودشان اعتراف می‌کنند، خود شاه اعتراف می‌کند که من ثروت‌های ملت را در جیب انگلیس و آمریکا ریختم، من به هر سازی که انگلیس و آمریکا زدند رقصیدم اما حالا من را در کشور خودشان راه نمی‌دهند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا چیزی جز گاو شیرده نمی‌خواهد افزود: امروز ما مستقل‌ترین کشور دنیا بدون هیچ خدشه‌ای هستیم و تمام دوست و دشمن به این مطلب گواهی می‌دهند؛ امروز در اقصی نقاط ایران آزادی بیان موج می‌زند؛ دانشجوی سال دوم دانشگاه روبروی رهبر انقلاب بدون هیچ ترس و لکنت زبانی از شخص اول مملکت انتقاد می‌کند؛ چند هزار سال در این کشور حاکمیت دیکتاتوری و استقلال فردی بوده و یک نفر برای همه تصمیم می‌گرفته اما امروز مردم سالاری در اوج خود و مشارکت مردم در تحولات سیاسی کشور زبانزد است.

وی ادامه داد: محمدرضا شاه ده‌ها هزار نفر را صرفا برای مخالفت زبانی، زندانی و شهید کرد؛ این وضعیت آزادی بیان در ایران بوده است.ولایت فقیه ضامن استقلال، آزادی و مردم سالاری است و براساس اصول اسلام راهنمایی هم می‌کند اما کسی را اجبار نمی‌کند.انقلاب برای ایران و جامعه بشری برکاتی داشته که قرن‌ها باید شاکر آن باشیم؛ نمونه‌اش نجات ملت از یوغ ستمگری چند هزار سال رژیم‌های پادشاهی کثیف است.

معاون فرهنگی سپاه ادامه داد:  90 درصد پول نفت ایران را تا مدت‌ها انگلیس و آمریکا می‌بردند؛ افتخار شاه این بود که این درصد را به 45 درصد رسانده در صورتی که هزینه استخراج تنها 5 درصد است.انقلاب مردم را از شر و مصیبت این اشرار نجات داد؛ این 40 سالگی باید سکوی پرتاب به سمت پیروزی‌های بزرگ و عرصه‌های دیگر باشد.

سردار نقدی ادامه داد: در این چهل سال تحت فشار و توطئه بودیم و به صورت جهشی و شگفت‌انگیز پیش رفتیم؛ با وجود این وقتی سراغ آمار می‌رویم همه آن افتخار است؛ باید در چهل سالگی انقلاب این‌ها را بگوئیم.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: