از محل اجرای نیات موقوفه‌ها، ۷۰۰ زائر اولی به بارگاه منور رضوی مشرف شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌رضوی، مراسم افتتاحیه طرح زائرین حرم رضوی با حضور حجت‌الاسلام ولی‌الله عادلی، مدیر‌کل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه در جمع 700 زائر اولی در مجتمع فرهنگی آموزشی امامت مشهد برگزار شد.

حجت‌الاسلام عادلی، در این مراسم با بیان فلسفه فضیلت زیارت امام رضا(ع) از منظر امام جواد(ع) گفت: زیارت پدرم افضل است زیرا حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را همه مردم از یهودی، مسیحی و حتی غیر مسلمان زیارت می‌کنند؛ اما پدرم را، جز شیعیان خاص زیارت نمی‌کنند.

جنتی، مسئول اجرای طرح زائران حرم رضوی در سازمان اوقاف و امور خیریه در این مراسم با اشاره به اینکه این طرح برای ششمین سال متوالی در حال اجرا است، گفت: 700 زائر در دو دوره از 9 تا 12 آذر و از 17 تا 20 آذر ماه به زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) مشرف می‌شوند.

وی افزود: افرادی که تاکنون به زیارت امام رضا(ع) مشرف نشده‌ و توان مالی لازم را ندارند، خادمان ثابت و افتخاری، هیأت امنا و مدیران مراکز فرهنگی و قرآنی بقاع متبرکه، خادمان ثابت مساجد و افراد ساکن در مناطق محروم روستایی که حداقل طی 20 سال گذشته به زیارت امام رضا(ع) مشرف نشده‌اند، افراد واجد شرایط اعزام هستند.

جنتی بیان کرد: 616 موقوفه در زمینه کمک هزینه به زائران امام رضا (ع) وجود دارد که عواید آن صرف افرادی می‌شود که قادر به تامین هزینه سفر به مشهد الرضا نیستند.

وی در ادامه گفت: موقوفه حسین ریزی شهرستان جم، موقوفه حاج محمد رضا ریزی شهرستان لنجان، موقوفه خیر النسا خانم و بدر النسا خانم از شهریار، موقوفه عبد الرحیم سبزوار، موقوفه حاج صادق مشهد مقدس، موقوفه ثلثی محمد علیخانی و مزرعه طهماسب اباد کرمان، موقوفه آقا میرزا محمد علی ابادی قائمشهر، موقوفه حاج اقا محسن عراقی از شازند و موقوفه حاج خدا کرم همدان از موقوفات شاخص با نیت زائران حرم رضوی هستند.

جنتی تصریح کرد:  اجتماع زائران در دار الهدایه حرم رضوی و بهره مندی از سخنرانان برجسته، زیارت دسته جمعی، عکس خانوادگی زائران، برپایی خیمه معرفت و دفتر مشاوره و پاسخگویی به سوالات شرعی با حضور کارشناسان مذهبی در محل مجتمع اموزشی امامت ،  مسابقه کتابخوانی و اهدای جوایز به 10 نفر به قید قرعه، توزیع بسته‌های فرهنگی و اهدای توشه و سوغات به زائران از برنامه‌های فرهنگی این طرح است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: