مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان: جلوی خروج برخی محموله های دام سبک را خواهیم گرفت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، قیمت گوشت قرمز گوسفندی در بازار مشهد،  طی 10 روز گذشته حدود 10 هزار تومان گران‌ شده است.به گزارش خراسان رضوی، بر اساس آن چه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در سامانه قیمت کالای خود (بر اساس میانگین قیمت) اعلام کرده است؛ قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی(لاشه) در ابتدای آذرماه جاری حدود 49 هزار تومان و قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی( ران بدون چربی) 63 هزار تومان و قیمت گوشت گوساله (سردست) 65 هزار تومان  بوده است . سازمان صمت دیروز (شنبه) قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی( لاشه) را 60 هزار تومان، هر کیلو گوشت گوسفندی(ران بدون چربی) را 74هزار تومان و هر کیلو گوشت گوساله( سردست) را 68 هزار تومان درج کرده بود. یعنی طی یک هفته، هر کیلو گوشت گوسفندی 10 هزار تومان گران‌تر شده است.مشاهدات میدانی روز گذشته خبرنگار خراسان رضوی از قیمت گوشت قرمز در برخی بازارهای شهر مشهد تایید کننده این موضوع است.  هرچند این قیمت‌ها در نقاط کمتر برخوردار مشهد حدود 4 تا 5 هزار تومان کمتر است و در برخی نقاط برخوردار شهر به همین نسبت گران‌تر می‌شود.

دام زنده مقصر است!
رئیس اتحادیه گوشت قرمز مشهد در واکنش به این گرانی‌ها گفت: متأسفانه طی یک هفته اخیر شاهد افزایش حدود هفت هزارتومانی قیمت دام زنده در مشهد بودیم که این افزایش منجر به گران شدن گوشت قرمز در مشهد شده است.احمد احدی افزود: ابتدای هفته گذشته دام زنده( گوسفند) کیلویی 24 هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شد ولی این قیمت روز گذشته به 31 تا 32 هزار تومان رسیده است به همین دلیل لاشه گوسفندی که تا هفته پیش از کشتارگاه باقیمت کیلویی 50 هزار تومان  برای قصابی حمل می‌شد، امروز به بیش از60 هزار تومان بابت هر کیلو رسیده است.
نرخ مصوب نداریم!
رئیس اتحادیه گوشت قرمز با تأکید بر این که اتحادیه گوشت قرمز هیچ نرخ مصوبی برای قیمت گوشت ندارد، ادامه داد:  باوجود این موضوع، نهایت قیمتی که برای گوشت ران گوسفندی می‌توان تعیین کرد، حدود 67  هزار تومان است و اتحادیه قیمت‌های فراتر را قبول ندارد. هرچند برخی قصابی‌ها گوشت را فانتزی کرده و قیمت‌های بالاتری را تعیین می‌کنند که موردقبول اتحادیه نبوده و نیست.وی افزود: به همین دلیل درصورتی‌که شهروندان از قیمت‌ها کوچک‌ترین شکایتی دارند،  موضوع را به اتحادیه منعکس کنند  تا بازرسان اتحادیه و اتاق اصناف برای تعیین قیمت کارشناسی گوشت عرضه‌شده اقدام و واحد متخلف را به مراجع قانونی معرفی کنند.
احدی درباره افزایش قیمت گوشت گاو نیز مدعی شد: قیمت دام زنده( گاو) طی هفته گذشته حدود پنج هزار تومان گران‌تر و این موضوع باعث افزایش قیمت گوشت گاو شده است.
برخی فروشگاه‌ها قیمت را از تهران می‌گیرند!
وی همچنین گفت: برخی فروشگاه‌ها قیمت گوشت قرمز را از تهران استعلام می‌کنند که ارتباطی با اتحادیه گوشت قرمز مشهد ندارد. از سوی دیگر معمولاً در این فصل به دلیل آغاز دوره پرواربندی گوسفند، قیمت دام زنده افزایش می یابد که تا ابتدای اسفندماه ادامه‌ خواهد داشت.
از سوی دیگر معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان درباره  تأثیر قیمت دام زنده بر گوشت در بازار به خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی رتبه نخست تولید دام سبک را در کشور دارد. لذا هم اکنون هیچ‌گونه کاهش عرضه دام زنده در بازار به وجود نیامده است و دلیل این افزایش قیمت‌ها هیچ ارتباطی باعرضه ندارد.
آمار می‌گوید عرضه گوشت افزایش‌یافته است!
سعادت علی نیا افزود: بر اساس آن چه اداره کل دام پزشکی استان اعلام کرده میزان کشتار دام سبک در استان در هفته اول آذرماه نسبت به هفته اول آبان ماه رشد داشته است. درواقع در هفته اول آبان ماه تعداد 20 هزار و 788 رأس گوسفند یعنی روزانه دو هزار و 965 گوسفند در استان کشتار و به بازار عرضه‌شده است و این آمار در هفته اول آذر 21 هزار و 98 رأس یعنی روزانه 3هزار و 14 رأس گوسفند بوده است.
وی بابیان این که روزانه بیش از دو هزار دام سبک از استان خارج می‌شود، ادامه داد: اگرچه صادرات دام به خارج از کشور به‌کلی ممنوع است اما نمی‌توانیم جلوی خروج دام از استان به مقصد دیگر استان‌ها را بگیریم. از سویی قیمت گوشت قرمز در دیگر استان‌ها گران‌تر از استان خراسان رضوی است و همین موضوع باعث خروج دام به مقصد دیگر استان‌ها می‌شود.
قیمت متعارف دام زنده 28 هزار تومان است
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان، افزایش قیمت نهاده‌ها و هزینه‌های حمل و نقل را از مهم ترین عوامل افزایش قیمت تمام‌شده دام سبک در استان اعلام کرد و گفت: قیمت تمام‌شده هر کیلو دام سبک در استان امروز(دیروز) حدود 26 هزار تومان است، لذا هر کیلو گوسفند زنده باید حدود 28 هزار تومان به بازار عرضه شود. اگرچه به نظر بنده برخورد تعزیراتی  آن هم در شرایطی که  هیچ قیمت مشخصی برای دام زنده تعیین نکرده‌ایم ،  با توجه به تجارب گذشته ، نتیجه خوبی برای استان نخواهد داشت.گوی دلیل بعدی افزایش قیمت دام زنده را آغاز دوره پرواربندی دام سبک در استان اعلام کرد و افزود: بهترین راه‌حلی که در این شرایط می‌توان برای کنترل قیمت گوشت در بازار اعمال کرد، سیاست‌های تنظیم بازاری و توزیع گوشت گرم تنظیم بازار در استان است.
مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان نیز با تایید سخنان علی نیا گفت:  جهاد کشاورزی به‌عنوان تأمین‌کننده گوشت مورد نیاز برای تنظیم بازار سه طرح کلی را برای تنظیم و کنترل قیمت گوشت قرمز طرح‌ریزی کرده است.
حمیدرضا جوادی افزود: عرضه روزانه 10 تن گوشت منجمد وارداتی باقیمت کیلویی 29 هزار تومان برای مصرف‌کننده در همه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و برخی واحدهای صنفی یکی از این طرح‌هاست که با پیگیری‌های انجام‌شده میزان عرضه این گوشت به 15 تن در روز می رسد.
عرضه گوشت گرم تهاتری 15 هزار تومان  ارزان تر از بازار
وی ادامه داد: در خصوص تأمین گوشت گرم موردنیاز استان نیز دو طرح واردات گوشت گرم  گوسفندی از کشور استرالیا و تهاتر خوراک دام با گوشت گرم در برنامه‌های جهاد کشاورزی استان گنجانده‌شده است. هم اکنون با توجه به برخی مسائل، واردات گوشت گرم انجام نمی شود. لذا موضوع تهاتر گوشت گرم گوسفندی با نهاده دامی به‌صورت جدی در حال اجراست.
مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان توضیح داد: در این طرح روزانه 2 تا 3 تن گوشت گرم از دام داران استان خریداری و باقیمت تقریبی 15 هزار تومان پایین‌تر از نرخ بازار توسط فروشگاه‌های معتمد در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.
جلوی برخی محموله ها را خواهیم گرفت
وی با اشاره به خروج دام زنده از استان گفت: یکی از برنامه‌هایی که به‌صورت جدی در نظر داریم با همکاری اداره کل دام پزشکی اجرایی کنیم، کنترل و جلوگیری از خروج دام سبک از استان است. گمانه‌هایی وجود دارد که ممکن است این دام‌ها به جای مصرف در دیگر استان‌ها به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس قاچاق شود. لذا با توجه به شناخت و رصدهایی که انجام می‌شود، جلوی خروج برخی محموله‌های دام سبک از استان گرفته می شود تا بتوانیم از این طریق، قیمت گوشت را در استان کنترل کنیم.

 

 

به نقل از روزنامه خراسان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: