نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان امروز اعتقادات مردم را هدف قرار داده اند و توجه به موضوع زیارت می تواند این توطئه را خنثی کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر صبح یکشنبه در نشست مدیران تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: امروز در ارتباط با فرهنگ سازی برنامه های فرهنگی بانشاط در حوزه معنویت، سازمان تبلیغات اسلامی پیشتاز است.

وی افزود: جریان اعتکاف از جمله کارهایی بود که سازمان تبلیغات اسلامی با امکانات محدود در کشور ایجاد کرد که این موضوع بود تا به امروز که به‌عنوان یک سنت حسنه در کشور جریان دارد. 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به موضوع زیارت در قانون برنامه پنجم و ششم تاکید شده تا هر ایرانی حداقل هر ۳ سال یکبار به مشهد مقدس بیاید تا از این معنویت استفاده کند زیرا حاکمیت همانگونه که برای تأمین آسایش مردم وظیفه دارد برای ایجاد آرامش جامعه نیز مکلّف است.

پژمانفر گفت: محتوای تبلیغی که به زائران منتقل می‌شود مهم بوده و این نقش روحانیون و نهادهایی از جمله سازمان تبلیغات اسلامی است تا زائر را در مقابل خطرات فراوانی که معنویت و اعتقادات او را هدف گرفته، بیمه کنید و موضوع زیارت می تواند مهم ترین محور در بحث معنویت در کشور باشد.

نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: در زمینه پیاده روی آخر صفر در مشهد  اگر فضاسازی رسانه ای داشته باشیم قطعاً با استقبال فراوانی روبه‌رو خواهیم شد اما برای تحقق آن باید زیرساخت ها نیز فراهم شود و نیاز داریم تا فرهنگ سازی در حوزه میزبانی نسبت به زائران با برنامه مشخصی در طول سال دنبال شود.

پژمانفر تصریح کرد: در لایحه بودجه رقمی را برای تأمین زیرساخت های مسیر پیاده روی برای زائران پیاده امام رضا(ع)در مسیرهای نیشابور به مشهد و همچنین از طریق محور شمال پیگیری کردیم.

وی گفت:جریان پیاده روی دهه آخر صفر، به‌ویژه در حوزه فرهنگی برکات زیادی داشته است اما هنوز جای کار دارد و لازم است تا دبیرخانه فعال در طول سال داشته باشیم و مشهد مقدس یک شهر زیارتی است و امروز اگر خدماتی در این شهر ارائه می‌شود این خدمات به زائران می رسد.

 

 

به نقل از مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: