رئیس سابق دانشکده‌ داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بنده قائل به این تقسیم‌بندی‌ها نیستم، ما چپ و راست نداریم! راه، راه انقلاب است و پرچم، پرچمِ رهبری، پای انقلاب هستیم، نه پای احزاب!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به‌نقل از روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، نشست «همیشه بهار، همیشه حاضر» در دهم آذرماه، با هدف گرامیداشت هفته بسیج برگزار شد.

استاد دانشگاه و رئیس سابق دانشکده‌ بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در میزگردی که با حضور جمعی از اساتید و فارغ‌التحصیلان برگزار شد، در پاسخ به‌سؤال مجری که از رویکردهای اشتباه پرسیده بود، گفت: آن زمان هنوز بسیج دانشجویی تأسیس نشده بود، از طرفی انجمن اسلامی و جامعه اسلامی پاسخگوی همه‌ نیازها نبود، به‌همین خاطر تصمیم گرفتیم بسیج دانشجویی را تأسیس کنیم و برایش تلاش زیادی کردیم.

علی تقی‌پور افزود: فکر اشتباهی وجود داشت و آن این بود که اگر این اتفاق بیافتد، همه چیز درست و مثبت می‌شود، اما این حقیقت امر نبود، فکر می‌کردیم مسؤولان با ما همراه هستند ولی در مواردی مورد غضب قرار گرفتیم.

در ادامه رئیس سابق دانشکده‌ داروسازی با بیان اینکه یکی از رسالت‌های بسیجیان، خوب درس خواندن است، از دانشجویان خواست نهضت را به‌دوران دانشجویی محدود نکنند و آن را به‌مراتب بالاتر تعمیم بدهند. 

محسن ایمن شهیدی در پاسخ به این سؤال که آیا در برخورد با دانشجویان غیرانقلابی تفاوت رفتاری داشته‌اید، بیان کرد: در مجموع باید همه را به‌یک چشم دید، دوستان انجمنی دانشکده‌ ما در زمان انتخابات فعّال می‌شوند و فعالیّت مستمر از سوی بسیج دیده می‌شود، امّا در نهایت، بنده قائل به این تقسیم‌بندی‌ها نیستم، ما چپ و راست نداریم! راه، راه انقلاب است و پرچم، پرچمِ رهبری، پای انقلاب هستیم، نه پای احزاب!

در ادامه سید احمد حسینی مسؤول بسیج دانشجویی در سال‌های 90 تا 92 گفت: در هر نظامی، افراد مختلفی وجود دارند، عده‌ای جان بر کف هستند، عده‌ای موافق، تعدادی منتقد و افرادی معاند؛ مهم این هست که افراد را از دایره‌های دورتر، قدمی به‌خود نزدیک کنیم، نیازی نیست همه را جان بر کف و بسیجی کنیم، همین که فردی معاند با رفتار و منشی، به‌منتقد تغییر وضعیت دهد، برد کرده‌ایم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: