گروه استان‌ها ـ استاندار سابق خراسان‌رضوی به‌عنوان رئیس جدید سازمان حج و زیارت منصوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،  براساس شنیده‌ها «علیرضا رشیدیان» از سوی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حکم ریاست سازمان حج و زیارت را دریافت می‌کند تا به جای حمید محمدی سکاندار جدید این سازمان می شود.

علیرضا رشیدیان استاندار پیشین استان خراسان رضوی در دولت یازدهم و دولت دوازدهم در دولت حسن روحانی است.

استاندار سابق خراسان‌رضوی در این مدت توانست علاوه بر مدیریت استان خراسان رضوی ، تعامل سازنده ای با نماینده ولی فقیه در استان، ائمه جمعه، تولیت آستان قدس رضوی و نمایندگان استان با سلایق مختلف سیاسی برقرار کند.

این مدیر انقلابی، از ابتدای پیروزی انقلاب، عضو سپاه پاسداران شد و به مدت 60 ماه در جنگ ایران و عراق حضور داشت و به افتخار جانبازی نائل آمد.

رشیدیان که متولد تهران و دارای تحصیلات فوق لیسانس علوم سیاسی است، پیش از استانداری خراسان‌رضوی، مسئول نظارت و بازرسی حوزه نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت بود. همچنین در دولت های سازندگی و اصلاحات، مدیر‌کل اطلاعات استان خراسان بود و در دولت هشتم مدتی معاون وزیر اطلاعات بوده‌ است.

از دیگر سوابق وی می‌توان به تدریس در دانشگاه، مسئول کمیسیون مقابله با تهدیدات علیه آسایش عمومی، معاونت اجتماعی قوه قضائیه و مشاور دبیر شورای عالی امنیت ملی اشاره کرد.

سازمان حج و زیارت یکی از سازمان‌‌های کلیدی زیرمجموعه وزارت ارشاد است که وظایفی همچون اهتمام برای حفظ عزت، منزلت و حقوق زائران و بهره برداری از انتقادات و شکایات آنان، نظارت بر حسن اجرای برنامه‌های زیارتی در کشورهای عربستان سعودی، عراق و سوریه و ایجاد ارتباط با مقامات ذی‌ربط این کشورها و همچنین برنامه‌ریزی برای گسترش و تنوع خدمات بیمه و بهداشت و درمان حجاج و زائران را بر عهده دارد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: