سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت: خوشبختانه نمایشگاه بسیار عالی بود، تمام بضاعت و بنیه علمی استان این نیست، اما همین‌که قسمتی از آن امروز توسط پژوهشگران و فناوران به‌نمایش گذاشته شد، باعث افتخار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، عصر دیروز نمایشگاه پژوهش و فناوری با حضور سرپرست استانداری خراسان رضوی و مسؤولان و مدیران اجرایی استان، در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد افتتاح شد.

سرپرست استانداری خراسان رضوی در این مراسم گفت: خوشبختانه نمایشگاه بسیار عالی بود، تمام بضاعت و بنیه علمی استان این نیست، اما همین‌که قسمتی از آن امروز توسط پژوهشگران و فناوران به‌نمایش گذاشته شد، باعث افتخار است.

قربان میرزایی بیان کرد: بدنه اهل علم، صنعت، تجارت، کشاورزی و خدمات باید بهم پیوند بخورند تا با نشان دادن قابلیت‌ها و توانایی‌های خودشان، باعث توسعه و اعتلای کشور شوند.

وی در خصوص افرادی که در استانداری شامل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شوند، بیان کرد: تعداد ‌افرادی که در استانداری مشمول این قانون هستند کم است، اما سمت‌های کلیدی دارند و شامل خود استاندار، دو معاون استانداری، مدیرکل اتباع، مدیر حوزه و حراست می‌شوند.

سرپرست استانداری خراسان رضوی افزود: جایگزین این افراد چون پست‌های کلیدی داشتند هنوز مشخص نشده و استاندار بعدی جایگزین‌ها را معرفی خواهد کرد، در حال حاضر این پست‌ها توسط سرپرستان اداره می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در ادامه گفت: بخش پژوهش نسبت به‌گذشته تحولات جدی پیدا کرده و به‌سمت ایجاد اختراعات و ابتکارات رفته است.

محمدرضا حیدری بیان کرد: بخش اجرایی و دستگاه‌های دولتی باید با اقدامات صحیح، این خلاقیت‌ها و ابتکارات‌ را به‌بدنه جامعه پیوند دهند و تجاری‌سازی این ابداعات را دنبال کنند‌.

وی در خصوص تشکیل نمایشگاه مشاوران در کنار نمایشگاه پژوهش و فناوری اظهار کرد: افراد با توجه به‌پیچیدگی‌های زندگی امروزی به‌تنهایی قادر به‌تصمیم‌گیری نیستند و برای کم‌تر شدن خطا و اشتباه باید از مشاوران و ابزارهای نوینی که در تصمیم‌گیری ایجاد شده برای هم‌افزایی و کم‌تر شدن هزینه‌ها و کارآمدی بالا استفاده کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد افزود: امیدوار هستیم شهروندان تمایل به‌آشنایی با این بخش داشته باشند و در تمام حوزه‌های تحصیلی، اشتغال، ازدواج، خانواده و حوزه‌های اقتصادی از مشاوران استفاده کنند.

حیدری اظهار کرد: در شورا بحثی مطرح شد که در تصمیم‌سازی‌ها تمام ذی‌نفعان اجتماعی مشارکت داده‌ شوند و سامانه شورا یاوران، این امکان را فراهم می‌کند که ما از نظرات نخبگان و کارشناسان را ارتباط با مصوبات شورای شهر و طرح و لوایحی که بنا است تصویب شود، استفاده کنیم.

وی بیان کرد: این فرآیند با استفاده از تکنولوژی جدید سامانه‌ای را تشکیل داده‌ است که مردم، نخبگان و کارشناسان می‌توانند نظرات خودشان را در راستای اجرای فرآیند مشارکت مردم در تصمیم‌گیری با کمیسیون‌های مربوطه به‌اشتراک بگذارند.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در مرکز پژوهش‌های شورای شهر جهت‌گیری پژوهش‌ها به‌سمت بحث‌ها و مطالعات کاربردی و نشست‌های تخصصی که نیاز شورا است و می‌تواند در تصمیم‌گیری‌ها کمک کند، رفته‌ است.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: