سخنران ویژه برنامه خواهران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه از منظر قرآن کریم حضرت محمد(ص) الگویی بی‌نظیر برای همه انسان‌هاست، گفت: سیره پیامبر(ص) برترین نسخه برای زندگی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، نرجس موسوی کارشناس دینی حرم رضوی در سلسله جلسات تبلیغی مذهبی ویژه زائران خواهر در رواق حضرت زهرا(س) بارگاه منور امام هشتم(ع) به بیان ویژگی‌ها و عظمت پیامبر گرامی اسلام و شاخصه‎های برتری رسول اکرم(ص) بر دیگر پیامبران پرداخت و اظهار کرد: مقام علمی و شخصیت معنوی هر پیغمبر در کتاب آسمانی او متجلی است.

سخنران ویژه برنامه خواهران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه ویژگی‌های اخلاقی پیامبر اکرم(ص) بهترین نسخه برای زندگی انسان است، گفت: فروتنی شاخص ترین صفت اخلاقی پیامبر(ص) است.

وی با اشاره به اینکه رسول گرامی اسلام(ص) در قرآن کریم به عنوان شخصیتی با خُلق عظیم معرفی شده است و خود حضرت نیز هدف از رسالت خویش را اتمام مکارم اخلاق معرفی کرده است، افزود: خداوند در آیاتی از قرآن علاقه خاص خود و فرشتگان را نسبت به پیامبر(ص) بیان می‌کند و مى‌‌فرماید: «إِنَّ اللَّهَ وَ مَلائِکَتَهُ یُصَلُّونَ عَلَى النَّبِیِّ یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَیْهِ وَ سَلِّمُوا تَسْلِیماً؛ خداوند و فرشتگانش بر پیامبر رحمت و درود می‌فرستند اى کسانى که ایمان آورده‌‌اید بر او درود بفرستید و سلام بگوئید و در برابر فرمان او تسلیم باشید».

وی افزود: مقام خاتم الانبیاء(ص) آن قدر والا است که آفریدگار عالم هستى و تمام فرشتگانى که تدبیر این جهان به فرمان حق بر عهده آنها گذارده شده است بر او درود می‌فرستند.

موسوی در ادامه بشارت‎های انبیاء گذشته، ره آورد آسمانی و نمونه اعلای آن، خاتمیت، عبودیت، نخستین مسلمان، آورنده افضل کلمات، مانع نزول عذاب را از جمله شاخصه‌های برتری پیامبر اکرم(ص) بر انبیای دیگر برشمرد.

وی گفت: قرآن کریم خطاب به پیامبر‌(ص) می‌فرماید: « وَ ما کانَ اللَّهُ لِیُعَذِّبَهُمْ وَ أَنْتَ فیهِمْ وَ ما کانَ اللَّهُ مُعَذِّبَهُمْ وَ هُمْ یَسْتَغْفِرُونَ؛ ای پیامبر تا تو در میان مردم هستی خداوند آن‌ها را عذاب نخواهد کرد و نیز تا استغفار می‌‌کنند خدا عذابشان نمی‌کند» بیان این آیه نشانگر عظمت منزلت این وجود نورانی در پیشگاه خداوند متعال است.

 

 

به نقل از آستان نیوز

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: