مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از افزایش ابر، رگبار، رعد و برق، بارش باران و کاهش دما در هشت استان کشور خبر داد.

به گزارش ثامن پرس؛احد وظیفه  در تشریح وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: همزمان با نخستین روزهای فصل پاییز جریانات شمالی در ساعتهای آینده وارد کشور خواهد شد و موجب ریزش باران در برخی استانهای شمالی کشور می‌شود.

وی ادامه داد: امروز و فردا بارشهای پراکنده در برخی نقاط استانهای گیلان، ارتفاعات اردبیل، ارتفاعات مازندران، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: بروز نفوذ جریانات شمالی از اواخر وقت روز جمعه در کشور ایجاد خواهد شد و موجب وقوع بارشهای باران و رگبار در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه در نیمه شمالی کشور خواهد شد.

به‌گفته وظیفه کاهش چهار تا هفت درجه‌ای دما در نیمه شمالی کشور و کاهش 6 تا 10 درجه‌ای دما در استانهای ساحلی دریای خزر و اردبیل در سه روز آینده ایجاد می‌شود.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود که در 72 ساعت آینده رگبار، باران و رعد و برق به‌همراه وزش باد شدید موقتی در استانهای گیلان، مازندران، گلستان، مازندران، اردبیل و شمال آذربایجانها به‌وقوع بپیوندد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: شدت بارشهای پاییزی در روز شنبه برای استانهای گیلان، مازندران، اردبیل و بخشهای شمالی آذربایجان شرقی ایجاد خواهد شد.

وظیفه عنوان کرد: دریای خزر و خلیج فارس نیز در روزهای شنبه و یکشنبه مواج خواهد بود و مردم باید به این مهم توجه داشته باشند.

وی از احتمال وقوع پدیده گرد و غبار در استانهای خوزستان، ایلام، کرمانشاه در دو روز آینده خبر داد و گفت: افزایش سرعت باد در کشور عراق می‌تواند موجب بروز این پدیده شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: