تولیت آستان قدس رضوی گفت: مشهد این پتانسیل را دارد که به عنوان قطب سلامت منطقه و همچنین مرجعیت علمی منطقه باشد و این اصلا یک موضوع دست نیافتنی نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی تولیت آستان قدس رضوی در مراسم افتتاحیه دومین کنفرانس پزشکان قلب ایران و اروپا که صبح امروز در بیمارستان رضوی مشهد مقدس آغاز شد گفت: این دومین نشست و کنگره است که در این مرکز درمانی در شهر مشهد تشکیل می شود و صمیمانه از دست اندرکاران برگزاری آن تشکر میکنم.

وی افزود: در این نشست علمی و هم اندیشی کاری بزرگ و ارزشمند است و خصوصا در شهر مشهد و در جوار امام رضا باعث خیرات و برکات بسیاری خواهد شد و امید داریم به نفع مردم باشد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز بررسی کارشناسی و برخورداری از کار دانش بنیان ضرورتی غیر انکار است و باید برای رفع هر وسیله ای به دنبال آسیب ها و علل آن رفت و تلاش کنیم که شاهد کاهش بیماری ها از جمله قلب و عروق باشیم

رئیسی تصریح کرد: آمار ها تهدید کننده است و اینها نشانه های خوبی نیست و متاسفانه با افزایش بیماری های قلب و عروق مواجه هستیم.

وی افزود: پیشنهاد می کنم در این کنگره ضرورت اقدامات جراحی و آق امات پیشگیرانه را هم در دستور کار خود قرار دهند و بخش های بهداشتی را هم فعال کنید تا به سمت کاهش بیماری های قلب و عروق حرکت کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: دانشگاه های مشهد از چهره های علمی بی شماری برخوردارند و ما پیشنهاد کردیم بهتر است مشهد به یک مرجعیت علمی تبدیل شود و به عنوان قطب سلامت در منطقه تبدیل شود و این موضوع اصلا دست نیافتنی نیست.

رییسی گفت: مشهد می تواند به جایگاه قطب پزشکی و سلامت برسد و اصلا کار سختی نیست و ما مصمم هستیم که ارتقا علمی و رسیدن به جایگاه مرجعیت علمی و توسعه مراکز تضمین کننده سلامت را در دستور کار خود نگه داریم.

وی ادامه داد: مطمئن باشید که کاری که امام رضا را خشنود می کند همین است که ما تلاش کنیم تا مردم از آلام و مشکلات بهداشتی و پزشکی شأن کاسته شود.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: