معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: مقابله با جنگ اقتصادی نیازمند حرکت انقلابی، استمرار حمایت از تولید و مبارزه با مفاسد است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان رضوی دکتر محمدباقر الفت در جمع فعالان حوزه صنعت در مشهد اظهارکرد: هم اکنون در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و همانگونه که همه می دانیم حضور در چنین شرایطی نیازمند اقدام انقلابی و جهادی است و دستگاه قضایی با تمام توان در جهت تحقق این رویکرد عمل می کند.

وی افزود: یکی از مهمترین راهبردهای قوه قضائیه با محوریت معاونت امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، حمایت از تولید داخلی و فعالیت های سالم اقتصادی در قالب های مختلف، تخصصی است.

الفت با تأکید بر لزوم توجه بیش از پیش بر افزایش و ارتقاء کمی و کیفی تولیدات داخلی خاطر نشان کرد: افزایش صادرات به عنوان یک ضرورت غیرقابل انکار باید مورد توجه فعالان عرصه صنعت قرار گیرد و در این زمینه تمامی مسئولان در چهارچوب موازین قانونی باید تسهیلات لازم در این زمینه را فراهم کند.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با اشاره به لزوم توانمند سازی اقتصادی جامعه افزود: در شرایط کنونی در حوزه فردی و اجتماعی نیازمند توانمند سازی اقتصادی هستیم سازمان های مردم نهاد و تشکل های بخش خصوصی می توانند به صورت مؤثر نقش آفرینی کنند.

معاون رئیس قوه قضائیه خاطر نشان کرد: لزوم شناسایی نقاط آسیب پذیر یکی از مواردی است که همواره مورد تأکید بوده و در کنار آن باید نقاط قوت اقتصادی از جمله در زمینه نظارت بر واردات و افزایش صادرات کالاهای ایرانی احصاء و مورد توجه قرار گیرد.

الفت خاطر نشان کرد: امروز برای غلبه بر مشکلات و حل مسائل موجود نیازمند یک اقدام جمعی در تمامی حوزه ها بویژه در حوزه اقتصادی هستیم و براین اساس تعامل مثبت، منطقی و قانونی وارد کنندگان و صادرکنندگان می تواند به بهبود شرایط کمک کند. همچنین در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز باید توجه ویژه ای به اقدامات پیشگیرانه  برای جلوگیری از بروز تخلفات و جرایم احتمالی وجود داشته باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: