کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارشهای باران از امشب در سطح استان آغاز شده و همراه با کاهش تدریجی دمای هوا طی روزهای آتی مناطق مختلف خراسان رضوی را فرا می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، فریدون سنگچولی افزود: سامانه بارشی پنجشنبه شب از سمت شمال غرب و غرب کشور وارد خراسان رضوی می شود و فعالیت آن روز جمعه 16 آذر ماه گسترش می یابد.

وی ادامه داد: فعالیت این سامانه بارشی تا صبح روز دوشنبه هفته آتی در خراسان رضوی ادامه دارد. بیشترین بارش طی این مدت در نیمه شمالی و جنوب غربی استان رخ خواهد داد.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی همچنین به کاهش تدریجی دمای هوا اشاره و بیان کرد: بر این اساس میانگین دما در مناطق مختلف استان از فردا روند نزولی داشته و تا روزهای میانی هفته آینده به تدریج تا هفت درجه کاهش می یابد.

وی بیشینه دمای امروز هوا مشهد را نیز 18 درجه سلسیوس اعلام و بیان رد: بیشینه دمای هوا در این شهر به تدریج کاهش یافته و روزهای میانی هفته آتی به 11 درجه می رسد.

نیشابور با کمینه دمای صفر درجه و سرخس با بیشینه دمای 19 درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی در طول 24 ساعت گذشته بودند.

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: