شهردار منطقه یک مشهد از آغاز عملیات اجرایی طرح بهسازی و بازپیرایی بولوار سجاد و تقاطع نمونه چهارراه بهار با هدف استانداردسازی معابر شهری و تسهیل در عبور و مرور شهروندان، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس به نقل از روابط عمومی منطقه یک، جواد اصغری اظهار کرد: بهسازی و بازپیرایی معابر و پیاده روهای بولوار سجاد با هدف سهولت در تردد و ایجاد فضای دلنشین شهری برای شهروندان و زائران صورت می گیرد و در کنار بهسازی معابر،  ایجاد مسیرهای ویژه به منظور عبور توان یابان و نابینایان عزیز نیز از اولویت های این پروژه می باشد.

وی با اشاره به اجرای بیش از 14 هزار متر مربع پیاده روسازی و ایجاد فضای سبز در این پروژه، تصریح کرد: زیبایی شهر و توسعه فضای سبز شهری می تواند در افزایش نشاط و سلامت اجتماعی اثربخش باشد.

شهردار منطقه یک مشهد ادامه داد: همچنین به منظور آرامسازی ترافیکی مسیر در نزدیکی تقاطع ها و افزایش ایمنی عبور و مرور، عملیات اصلاح هندسی کل مسیر این پروژه اجرایی خواهد شد.

اصغری بهسازی معابر، اجرای پیاده رو اصلی و پشتیبان، جانمایی مبلمان شهری و اجرای تاسیسات ابیاری مکانیکی و تامین روشنایی بولوار سجاد را بخشی دیگر از اقدامات اجرایی این پروژه دانست.

به گفته وی مناسب سازی فضاهای شهری یکی از موضوعاتی اساسی است که از جهات مختلف اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی در زندگی شهروندان تأثیر عمده و نقش برجسته ای دارد.

گفتنی است مبلغ اجرای این پروژه بیش از 33 میلیارد ریال براورد گردیده است.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: