مسئول بسیج مداحان خراسان رضوی از برگزاری یادواره شهدای مداح دفاع مقدس و مدافع حرم در پایان دی ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سیدحسن ذاکرین اظهار داشت: جلسه‌ای در زمینه شاخص‌های مداح انقلابی برگزار شد و ایجاد پایگاه ثابت ارزشی برای مداحان انقلابی نیز دنبال شده است.

مسئول بسیج مداحان خراسان رضوی گفت: اعزام مداحان و شاعران نخبه به اردوی قم صورت گرفت؛ ساماندهی مجالس ترحیم و محتواسازی فعالیت‌ها و صدور مجوز فعالیت برای مداحان با همکاری مرکز امور مساجد نیز دنبال شده است.

ذاکرین گفت: تنظیم آئین نامه اجرایی مجالس ترحیم در مساجد نیز پیگیری شده؛ جلسات ماهانه با مسئولان مجمع الذاکرین‌ها نیز هر ماه برگزار و ماهانه نیز نشست گفتمان سازی انقلاب با حضور هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج مداحان دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: جذب و آموزش مداحان جوان و نوجوان نیز دنبال می‌شود. اکنون نیز در پی یادواره شهدای مداح هستیم و فراخوان یادواره شهدای مداح دفاع مقدس و مدافع حرم منتشر شده و انتهای دی ماه نیز این یادواره برگزار می‌شود.

مسئول سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی تصریح کرد: کارکرد اصلی بسیج مداحان ساماندهی و آموزش مداحان است البته بیشتر افرادی که وارد این سازمان می‌شوند از قبل مداح بوده‌اند و ما صرفا وظیفه آموزش آنها را برعهده داریم. تاکنون 14 دوره آموزشی از سوی بسیج مداحان خراسان رضوی برگزار شده است.

ذاکرین عنوان کرد: جمع‌آوری خاطرات مداحان و شاعران پیشکسوت در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی در خراسان رضوی نیز با هدف مستندسازی در دستور کار قرار گرفته است.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: