روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام با صدور اطلاعیه‌ای پیرامون مصوبه روز گذشته مجمع در رابطه با لایحه مبارزه با پولشویی توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیرامون مصوبه روز گذشته شورای مجمع در رابطه با لایحه مبارزه با پولشویی، توضیحاتی ارائه داد.

در این اطلاعیه آمده است: منظور از کلمه «اصلاح» در صحبت‌های نقل‌شده از دبیر محترم مجمع «اصلاح متنی و تنظیم نهایی در ابلاغ به دولت» بوده است و نه طرح مجدد در مجلس.

این اطلاعیه می‌افزاید: در انتشار خبر در رسانه‌ها، کلمه «متن» قبل از واژه «اصلاح» جا افتاده است. بدیهی است که اصلاحات مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام، عیناً به متن مصوبه مجلس شورای اسلامی اضافه و یا جایگزین عبارات متن مصوبه اختلافی شده و سپس توسط رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ می‌شود، بنابراین مجلس نمی‌تواند اصلاحات مجمع تشخیص مصلحت نظام را تغییر دهد.

لازم به توضیح است در جلسه روز شنبه 24 آذرماه ماده یک لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی اختلافی بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در صحن مجمع مطرح شد و اعضای مجمع به اصلاح ماده فوق رأی دادند. بررسی سایر مواد اختلافی این لایحه در جلسات آتی مجمع پیگیری خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: