مدیرعامل سازمان تاکسیرانی مشهد گفت: افزایش بیش از 10 درصد بهای خدمات تاکسی در این کلانشهرتخلف است و با آن برخورد می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، سید مهدی علوی مقدم افزود: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد از حدود یک ماه پیش افزایش 10 درصدی بهای خدمات ناوگان تاکسیرانی اعمال شده است. برخی تاکسیرانان نیز که افزایش 10 درصدی نرخ پارسال را اعمال نکرده اند امسال روی تاکسیمترشان 20 درصد افزایش نرخ اعمال شده است.

وی با گزارشات مبنی بر افزایش 50 درصدی نرخ کرایه تاکسی اشاره و بیان کرد: چنینن افزایشی تخلف است و با رانندگان متخلف برخورد می شود. بر همین اساس گشتهای نظارتی تقویت شده اند و تعدادی گشت نامحسوس نیز برای برخورد با تخلفات فعالیت دارند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی مشهد ادامه داد: طی هفته اخیر 10 نفر از رانندگان تاکسی متخلف شناسایی و از خط تعلیق و تعدادی نیز جریمه شدند.

وی ادامه داد: شهروندان نیز در صورت مشاهده تخلف از طریق سامانه 137 و یا شماره تلفن 33448150 پلاک خودرو راننده متخلف و ساعت تخلف را اعلام کنند تا برخورد قانونی صورت پذیرد.

13 هزار و 250 دستگاه تاکسی فعال در کلانشهر 3.5 میلیون نفری مشهد به شهروندان خدمت می کنند. روزانه حدود شش میلیون سفر درون ‌شهری در این کلانشهر انجام می شود که 23 درصد آن با استفاده از ناوگان تاکسیرانی صورت می گیرد.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: