تعامل با دستگاه‌های اجرایی و صاحب‌نظران شهری، به اذعان بسیاری از کارشناسان و مسئولان، تجربه موفقی بود که تقی‌زاده خامسی در دوره مدیریتی‌اش پشت سر گذاشت و حالا شهردار جدید مشهد هم آن را در پیش گرفته است.‌

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، تعامل با دستگاه‌های اجرایی و صاحب‌نظران شهری، به اذعان بسیاری از کارشناسان و مسئولان، تجربه ای بود که تقی‌زاده خامسی در دوره مدیریتی‌اش پشت سر گذاشت و حالا شهردار جدید مشهد هم آن را در پیش گرفته است.‌

محمدرضا کلائی که چند روز قبل معارفه شد و کلید اداره شهر را به دست گرفت، یکی دو روز قبل به دیدار بزرگان شهر رفت تا رویکرد تعاملی‌اش را در دوره جدید مدیریت شهری استارت بزند. اگرچه ماحصل دیدار شهردار مشهد با حجت الاسلام والمسلمین سید‌ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی همان روز از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این مجموعه، رسانه‌ای شد اما از دیدار کلائی با آیت‌ الله علم‌الهدی فقط یک عکس منتشر شد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد درباره مباحث مطرح شده در دیدار با شهردار مشهد،گفت: دیدار آقای کلائی با بنده درباره حاشیه شهر بود.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: به شهردار مشهد گفتم که در دوره گذشته مدیریت شهری شیب شهر به سمت حاشیه تغییر پیدا کرد و حالا وقت آن است که شما با تدبیر و تلاش خود، مسئله حاشیه شهر را به صورت کامل حل و فصل کنید.

امام جمعه مشهد بیان کرد: در این جلسه، برای آقای کلائی مثالی زدم و گفتم که مرحوم آیت‌ آلله واعظ طبسی تولیت فقید آستان قدس رضوی یک ورزشگاه در شهرک شهید رجایی احداث کرد که امروز افراد از بالای شهر برای استفاده از آن به حاشیه شهر می‌آیند، گواه این ادعا هم خودروهای آخرین سیستمی است که در مقابل این ورزشگاه پارک می‌کنند.

وی گفت: به آقای کلائی گفتم که اگر بتوانید برخی از مراکز خرید و مراکز بزرگ ورزشی را به حاشیه شهر منتقل کنید، مناطق حاشیه‌ای از حاشیه‌بودن خارج می‌شوند. ایشان هم حرف ما را قبول کردند.

آیت‌ الله علم‌الهدی تاکید کرد: شهردار جدید مشهد می‌خواهد برای زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی کار کند و امیدواریم  در این مسیر موفق باشد.

 

 

به نقل از روزنامه شهرآرا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: