رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی گفت: رویداد ملی استارت آپی صنعت اسباب بازی با حضور ۱۰۵ شرکت کننده در قالب ۲۷ تیم از سراسر کشور در مشهد در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس،سعید رضا احمد زاده اظهار داشت: حمایت از صاحبان ایده و طرح در تولیداسباب بازی ایرانی و کمک به ایجاد اشتغال آنان از اهداف برگزاری این کارگاه ایده‌پردازی است.

وی با اشاره به گردش مالی سالانه حدود 70 میلیارد تومانی خرید اسباب بازی در خراسان رضوی افزود: ده‌ها ایده و طرح برای ساخت اسباب بازی‌های ایرانی در این کارگاه ارائه شده که بنیاد نخبگان و صنعت و معدن استان از ایده‌های برتر در این کارگاه حمایت می‌کنند.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی ادامه داد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی درباره کسب و کار طرح توسعه و بازاریابی و فروش محصولات از برنامه‌های جنبی این کارگاه چهار روزه است.

احمد زاده گفت: باید اسباب بازی‌ها با رویکرد و هویت ایرانی و رعایت شئونات دینی در داخل کشور برای بچه‌های ایرانی تولید شوند.

وی با اشاره به گردش 38 هزار میلیاردی بازار سوغات مشهد تصریح کرد: بازار رضای مشهد قرار بود بازاری نمادین از کالاهای مشهدی و سوغات برای زائران باشد اما هم اینک 75 درصد کالاهای عرضه شده در این بازار تولید کشور چین است.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون 85 ایده پرداز در قالب 23 تیم سه تا شش نفره برای شرکت در این رویداد اعلام حضور کرده‌اند و در پایان پنج تیم برگزیده از میان شرکت کنندگان در این رویداد به انتخاب داوران معرفی و همه آنها با ارائه تسهیلات حمایت می‌شوند.

وی ادامه داد: همچنین سه تیم از بین برگزیدگان می توانند بدون مراحل دیوانسالاری اداری، در محل مرکز رشد پارک فناوری خراسان مستقر شده و اقدام به فعالیت در این بخش کنند.

احمد زاده با اشاره به مشکلات این صنعت گفت: از مشکلات موجود در حوزه اسباب بازی می‌توان به ناشناخته ماندن اسباب بازی به عنوان محصول فرهنگی، واردات بیش از حد متعارف اسباب بازی به داخل کشور و نبود رشته دانشگاهی در زمینه طراحی اسباب بازی اشاره کرد.

 

 

به نقل از تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: