فرمانده انتظامی خراسان رضوی از کشف عتیقه‌های باستانی، محموله قرص‌های غیرمجاز از قاچاقچیان مرز هوایی در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد کاظم تقوی از کشف عتیقه‌های باستانی، محموله قرص‌های غیرمجاز از قاچاقچیان مرز هوایی در این استان خبر داد و گفت: تیم‌های دایره آگاهی پلیس فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد در اقدامی اطلاعاتی به‌سرنخ‌هایی از قاچاق هوایی قرص‌های غیرمجاز و اشیای عتیقه به‌آلمان و دیگر کشورهای اروپایی دست یافتند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: تحقیقات اولیه پلیس نشان می‌داد، 2 جوان که یکی از آنان تبعه خارجی است، قصد قاچاق مقادیری داروهای غیرمجاز به‌آلمان را داشتند که با تیزبینی ماموران پلیس فرودگاه مشهد دستگیر و 3 هزار و 308 عدد قرص‌های غیر‌مجاز که به‌طرز ماهرانه در داخل چمدان جاسازی شده بود، کشف شد.

وی اضافه کرد: پلیس  در ادامه تحقیقات از این متهمان، عامل توزیع این داروهای غیرمجاز را شناسایی و دستگیر کردند، در بازرسی از مخفیگاه این متهم 13 هزار سی. سی شربت متادون، یک هزار گرم پودر ترک اعتیاد دست‌ساز، یک هزار گرم معجون بیرجندی، یک هزار و 55 عدد انواع قرص‌های غیرمجاز و 802 عدد انواع قرص توان افزای غیرمجاز کشف شد.

سردار تقوی خاطرنشان کرد: تحقیقات تیم دایره آگاهی پلیس فرودگاه خراسان رضوی در این پرونده به‌سرنخ‌های دیگری رسید که منجر به‌شناسایی قاچاقچی هوایی عتیقه‌های باستانی شد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی اظهار داشت: پلیس پس از ردزنی‌های گسترده و هماهنگی با مقام قضایی،  این متهم  را با یک هزار و 221 عدد سکه قدیمی دستگیر و همدست این متهم را شناسایی و تحت تعقیب قرار دادند.

وی اظهار داشت: پلیس متهم دیگر پرونده را در مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از منزل مسکونی او یک قبضه اسلحه جنگی سرپر دولول قدیمی و 400 قطعه اشیای عتیقه که به‌ادعای متهم 200 تا 400 سال قدمت دارند کشف شد و تحقیقات در این باره ادامه دارد.   

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: