فرمانده انتظامی خراسان رضوی از دستگیری گردانندگان 2 باند حرفه‌ای کانال‌های دوست‌یابی و برندگان کذایی برنامه رادیویی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، به نقل از پایگاه خبری پلیس، محمدکاظم تقوی گفت: در پی گزارش‌هایی مبنی بر کلاهبرداری‌های شیادانه در فضای مجازی از شهروندان تحت عنوان سایت دوست‌یابی و همچنین با ترفند «شما برنده رادیویی هستید» تحقیقات پلیسی آغاز شد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: بررسی‌های اولیه کارشناسان پلیس فتا نشان می‌داد کلاهبراداران در نقاط مختلف کشور با این شیوه افراد ساده لوح را فریب داده و اقدام به برداشت‌های غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها کردند.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان پلیس فتا پس از ردزنی‌های گسترده اطلاعاتی در فضای مجازی و تحقیقات علمی، چهار عامل اصلی تحت عنوان دوست‌یابی که در 6 کانال تلگرامی از 9 هزار شماره کارت عابربانک کلاهبرداری کرده و برداشت‌های غیرمجاز داشتند، شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه این افراد را دستگیر کردند.

تقوی اظهار کرد: کارشناسان پلیس فتا خراسان رضوی همچنین 2 عامل اصلی کلاهبرداری تحت عنوان شما برنده برنامه رادیویی هستید را نیز در پی دریافت گزارش‌هایی پس از اقدام‌های گسترده اطلاعاتی و ردزنی‌های اینترنتی، شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه آنان را دستگیر کردند.

وی از شهروندانی که با ترفندی دوست‌یابی و همسریابی در تله فیشینگ گرفتار شده و مبالغی از حساب بانکی‌شان کسر شده و یا مالباختگانی که کلاهبرداران مجازی به بهانه برنده شدن آن‌ها را به دستگاه خودپرداز کشانده و با ترفندی شیادانه وجوهی از حساب بانکی‌شان به صورت غیرمجاز برداشت کردند، می‌توانند برای پیگیری شکایت خود هر چه سریع‌تر به پلیس فتا استان یا شهرستان محل زندگی خود در سراسر کشور مراجعه کنند.

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی تاکید کرد: شهروندان توجه داشته باشند هرگز جایزه‌ای را در نزد دستگاه خودپرداز(ATM) به فردی واگذار نمی‌کنند و کشاندن افراد به دستگاه خودپرداز مصداق واقعی کلاهبرداری و برداشت‌های غیرمجاز از حساب بانکی آنان است، ضمن آن که در خصوص تبلیغات همسریابی در فضای مجازی نیز باید هوشیار و بیدار باشند و فریب این گونه ادعاهای واهی را نخورند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: