فرمانده سابق سپاه امام رضا(ع) گفت: زمان می‌گذرد، اما مسؤولانی که برای همیشه بدهکار حضور شما مردم هستند نباید این حماسه‌ها را فراموش کنند و باید در مقابل این مردم آگاه و موقعیت شناس تعظیم کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، غلامرضا احمدی در گردهمایی بزرگ «بانوان انقلابی» مشهد که به مناسبت نهمین سالگرد فتنه ۹ دی ۸۸، صبح امروز در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد، ضمن تسلیت درگذشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی و ۹ نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد تهران، گفت: حماسه ۹ دی یک سکه دو رو است، یک روی آن عبرت‌آموز است و باید از آن درس گرفت و طرف دیگرش حماسه ماندگار یک ملت برای حمایت از ارزش‌ها پشت سر ولی امر مسلمین است.

فرمانده سابق سپاه امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: مشهد برای حماسه ۹ دی دو روز راهپیمایی کرد، روز ۸ دی از بیت امام جمعه راه افتادند و در رواق امام خمینی حرم مطهر رضوی مرحوم آیت‌الله طبسی سخنرانی انقلابی غرّایی کرد و گفت که با هتک حرمتی که نسبت به اباعبدالله(ع) شد، منازعات سیاسی بین گروه‌ها خاتمه یافت و دعوای نظام حالا بر سر دعوای سیدالشهدا و ارزش‌های نهضت حسینی است.

وی ادامه داد: بعد از آن، ۹ دی هم مردم خراسان رضوی همراه با سایر مردم ایران، یک راهپیمایی بزرگ و حماسی را رقم زدند.

احمدی با بیان اینکه مشهدی‌ها به لطف خداوند این حماسه را دو روز متوالی تکرار کردند؛ اظهار کرد: رهبری در همین ایام به دو شخصیت، یک جمله ماندگار فرمودند، یکی به آیت‌الله علم‌الهدی که آن زمان فقط امام جمعه بودند و یکی به مدیرکل اطلاعات، که این جمله از برگ‌های افتخار مشهدی‌ها است، ایشان فرمودند الحمدلله شهر ما که آرام است و اتفاق ناگواری در مشهد نیفتاد.

وی تصریح کرد: زمان می‌گذرد، اما مسؤولانی که برای همیشه بدهکار حضور شما مردم هستند نباید این حماسه‌ها را فراموش کنند و باید در مقابل این مردم آگاه و موقعیت‌شناس تعظیم کنند.

وی گفت: من امروز به عنوان کسی که آن زمان سرشبکه خادمان بسیجی بودم، از شما تشکر می‌کنم که با حضور پررنگ و به هنگام خودتان باعث برچیده شدن اساس فتنه ۸۸ شدید و دل ولی امر مسلمین را شاد کردید.

احمدی با بیان اینکه حماسه عاشورا هم مانند فتنه ۸۸ یک سکه دو رو است؛ اظهار کرد: یک روی سکه حماسه عاشورا، رشادت‌های بی‌نظیر اباعبدالله و یاران ایشان است، اما روی دیگر این سکه خباثت‌هایی است که جبهه یزیدی انجام داد و تاریخ نمی‌تواند از این خباثت‌ها دفاعی داشته باشد. 

وی افزود: اینکه دشمن با دروغ از یک فرصت به وجود آمده که می‌توانست منشاء قدرت نظام جمهوری اسلامی در پشت میزهای مذاکره شود سوء استفاده کرد، خباثت است.

فرمانده سابق سپاه امام رضا(ع) یادآور شد: از مدت‌ها قبل از انتخابات در شیپور تقلب انتخاباتی دمیدند، کسی که آن زمان تریبون نماز جمعه تهران در دستش بود، پنج ماه قبل از انتخابات گفت اگر در انتخابات تقلب نشود اتفاقات خوبی میفتد، یا شبی که هنوز شمارش آراء شروع نشده بود، کسی که به برکت خون شهدا سال‌ها از مسؤولان مهم کشور بود، پیروزی خودش را اعلام کرد و بعد هم ستاد مدیریت فتنه، آن آشوب‌ها و هتک حرمت‌ها را به راه انداختند.

احمدی با بیان اینکه شهدای ما بیشتر از این تعداد است که بیان می‌شود، گفت: هرکس در طول تاریخ، در راه حق به خون غلتیده در شمار شهیدان است، ما ۳۰۰ هزار شهید نداریم این ظلم است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سال ۸۹ در دیداری که با بسیجیان داشتند؛ درباره فتنه ۸۸ فرمودند که فتنه‌ای که نظام جمهوری اسلامی را تا لب پرتگاه سقوط پیش برد آیا می‌شود آن را فراموش کرد؟!

فرمانده سابق سپاه امام رضا(ع) یادآور شد: شبث ابن ربعی در کربلا ۷۳ سال عمر داشت و از فرماندهان لشگر عمر سعد بود، اما ۶۰ سال قبل، زمانی که نوجوان ۱۳ ساله‌ای بود در رکاب پیامبر اکرم(ص) در جنگ شرکت کرده بود، چرا کارش به اینجا رسید که در مقابل فرزند رسول‌الله(ص) شمشیر بکشد؟ این روی بد سکه عاشورا و مایه عبرت است.

وی افزود: عمر سعد پسر سرلشگر است اما در مقابل ولایت قد علم کرد، پدرش سعد وقاص، سرلشکر جهان اسلام در دوره خلیفه دوم و فاتح امپراطوری ایران است، یا شمر ذی الجوشن که در جنگ صفین هم‌رزم امام حسن و امام حسین(علیهما السلام) است و در همین جنگ در رکاب امیرالمومنین(ع) جانباز شد، اما کمتر از ۲۲ سال بعد فرمانده سپاه یزید می‌شود و سر از پیکر امام حسین(ع) جدا می‌کند، این‌ها قصه نیست، تاریخ در حال تکرار است، از کنار این نشانه‌ها و کدها راحت عبور نکنید.

احمدی گفت: رهبری به کَرات فرمودند که مکرر در مکرر وصیت امام(ره) را بخوانید، این امر ولی‌فقیه است و شما سرباز ایشان هستید، امروز باید قرارگاه‌های فرهنگی دفاع از ارزش‌های انقلاب را بزنید و در محافل دینی و خانوادگی خود ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب و امام راحل(ره) را تبیین کنید.

در ادامه این مراسم از برگزیدگان جشنواره مالک اشتر تقدیر به عمل آمد و بیانیه‌ای ۹ بندی به مناسبت نهمین سالگرد حماسه ۹ دی قرائت شد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: از مسؤولان نظام به خصوص وزارت امور خارجه می‌خواهیم در مجامع جهانی و داخلی اقتدار نظام و رهنمودهای مقام معظم رهبری را در نظر داشته باشند و مطلبی عنوان نشود که به ضرر نظام اسلامی و مورد سوء استفاده دشمنان شود و از سران سه قوه می‌خواهیم ضمن حفظ وحدت در جلسات اقتصادی، تصمیماتی اتخاذ کنند که از فشار اقتصادی بر مردم جلوگیری و راه هرگونه فساد و رانت‌خواری بسته شود.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: