پنجره "ضریح شهدای کربلا" که با همت خیران و هنر استادکاران ایرانی ساخته شده بود، در حرم مطهر امام حسین(ع) نصب و به روی زائران گشوده شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، محمود پارچه‌باف رئیس هیئت امنای ساخت ضریح امام حسین و پنجره ضریح شهدای کربلا با اعلام این خبر اظهار کرد: پس از ساخت و نصب ضریح مطهر امام حسین(ع)، تولیت آستان قدس حسینی خواستار ساخت پنجره ضریح شهدای کربلا شد که با همت خیران و هنرمندان و استادکاران ایرانی این پنجره ضریح زیبا در شهر قم ساخته شد.

وی گفت: این پنجره ضریح زیبا که طول آن پنج و ارتفاع آن سه متر است روز 17 ربیع الاول همزمان با سالروز میلادی پیامبر اکرم(ص) در قم رونمایی شد و سپس برای نصب به کربلا ارسال شد.

پارچه‌باف با بیان اینکه عملیات نصب این پنجره ضریح زیبا، ظرف‌ یک هفته اخیر صورت گرفت، تصریح کرد: امروز برابر با 5 دی ماه به روی زائران سیدالشهدا(ع) گشوده و رونمایی شد.

وی این پنجره ضریح را یکی دیگر از نشانه‌های ارادت شیعیان ایرانی به آستان مطهر ائمه اطهار علیهم السلام برشمرد و خاطرنشان کرد: ساخت و نصب این ضرایح مطهر و توسعه حرم‌های مطهر با حمایت‌های مادی و معنوی مردم دوست‌دار ولایت و کمک‌های داوطلبانه خیران بوده و بدون بودجه دولتی است.

گفتنی است هم‌اکنون با همت ستاد بازسازی عتبات عالیات، فاز نخست طرح توسعه حرم مطهر امام حسیت(ع)، مزین به‌نام صحن حضرت زینب(س) نیز در کربلا در حال اجراست.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: