رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: با ورود سامانه جوی بارشی به این استان برای جمعه شب و شنبه آتی بارشهای همراه با وزش باد در مناطق مختلف خراسان رضوی پیش بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، یحیی قاینی پور افزود: این سامانه بارشی عصر جمعه هفتم آذر از سمت غرب و شمال غرب خراسان رضوی نفوذ می کند که افزایش ابرناکی، بارندگی و وزش باد به نسبت شدید را بدنبال دارد.

وی گفت: بر اساس تحلیل نقشه ها و مدلهای هواشناسی طی 48 ساعت آینده جوی به نسبت پایدار بر خراسان رضوی مستقر خواهد بود. طی این مدت پدیده مه صبحگاهی و شبانگاهی برای نواحی مستعد استان پیش بینی می شود.

رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی همچنین به روند افزایش دما از امروز اشاره و بیان کرد: افزایش دمای هوا در استان تا پایان هفته جاری بطور محسوس ادامه خواهد داشت.

وی بیشینه دمای امروز هوای مشهد را نیز 13 درجه سلسیوس عنوان و بیان کرد: بیشینه دمای هوای این شهر روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری به ترتیب 15 و 17 درجه پیش بینی شده است.

ریوش با کمینه دمای شش درجه زیر صفر و تایباد با بیشینه دمای 17 درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی در طول 24 ساعت گذشته بوده اند. در این مدت بیشترین شدت وزش باد نیز از تایباد با سرعت 47 کیلومتر گزارش شد.

 

 

به نقل از ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: