رئیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: الان ۴سال است که یمن مورد تجاوز و‌ ستم آل سعود و رژیم صهیونیستی ‌قرار گرفته، از آن طرف یک ‌سکوت مرگبار و سوال برانگیز از طرف مدعیان حقوق بشر و‌ مدعیان آزادی وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت الاسلام اختری رئیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) در مراسم پویش دانشجویی روزه نجات در جمع دانشجویان روزه دار در مسجد دانشگاه تهران گفت: ابتدا باید از این طرح شما که اقدامی خوب و ‌پسندیده هست تشکر کنم، این گونه ابتکارات برای مظلومین بسیار ارزشمند است و به نوبه خودم از افرادی که این اقدام را ایجاد کرده اند تشکر می کنم.

وی ادامه داد: پیام این برنامه باید انعکاس پیدا کند. در دنیا روی این برنامه ها حساب می شود، به نظر بنده در کشور ما این‌کارها کم صورت‌ می گیرد.

اختری تصریح کرد: الان ۴سال است که یمن مورد تجاوز و‌ ستم آل سعود و رژیم صهیونیستی ‌قرار گرفته است، از آن طرف یک ‌سکوت مرگبار و سوال برانگیز از طرف مدعیان حقوق بشر و‌ مدعیان آزادی وجود دارد و ‌متاسفانه قلم های آزاد و اندیشه های برگرفته از انسانیت نیز وجود ندارد.

رئیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) اضافه کرد: متاسفانه در همین‌ کشور ما قلم به دستانی وجود دارند که ادعای آزادی و سیاست مداری دارند اما در قبال این امر سکوت کرده اند. متاسفانه این رسانه ها به خاطر سلطه استکباری که بر این رسانه ها وجود دارد، از انتشار این خبرها خودداری می کنند.

وی تاکید کرد: اگر یک‌ جاسوس مرتبط با صهیونیسم بین الملل گرفته شود همه پوشش می دهند و بیانیه می دهند، اما این‌ همه انسان به خاک و ‌خون ‌کشیده می شود اما نفس کسی در نمی آید.

اختری یادآور شد: این ایستادگی ناشی از مدرسه انقلاب امام خمینی است، مردم یمن همین امروز هم پیروزند.

رئیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصریح کرد: جمهوری اسلامی در مسئله یمن ورود نکرده ‌است ولی مردمی این کار صورت می گیرد. مردم یمن نیاز به این پشتیبانی دارند، نیاز به این کار های رسانه ای دارند. این اقدام شما اعلام انزجار از آمریکا و آل سعود هست.

وی گفت: همان طور ‌که صهیونیسم‌ها از لبنان فرار کردند، آل سعود ‌هم از یمن فرار خواهد کرد.

اختری تصریح کرد: ما با بیش از ۱۴۴ کشور در ارتباط هستیم،  این برنامه و روزه نجات در دنیا مؤثر است و می‌تواند محفلی برای اعلام انزجار از جنایات آل سعود و هم‌پیمانانش و هم چنین رژیم صهیونیستی، آمریکا و فرانسه باشد.

وی افزود: برنامه‌هایی مانند روزه نجات باید گسترش یابد و صدای آن به دیگران در خارج از کشور و حتی خود مردم مظلوم یمن برسد.

رئیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: شبکه‌های برون مرزی و همه رسانه‌ها باید جوشش مردمی را در حمایت از مردم مظلوم یمن منعکس کند.

اختری در خاتمه با اشاره به غذایی که برای سحر و افطار دانشجویان در مسجد دانشگاه تهران در نظر گرفته شده است، افزود: باید بخشی از همین طعام را هم به مردم مظلوم یمن رساند.

 

 

به نقل از فارس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: