رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: طبق دستورالعمل رئیس قوه قضائیه حتی یک نفر نیز نباید به دلیل مهریه در زندان باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، حجت الاسلام علی مظفری ظهر شنبه در دیدار با مسئولان قضایی خراسان رضوی که در دادگستری این استان برگزار شد  اظهار کرد: طبق دستورالعمل رئیس قوه قضائیه در مورد منع حبس در زمینه مهریه و پس از صدور این بخشنامه و اعلام مواضع مراجع عظام، حتی یک نفر نیز نباید به این دلیل در زندان وجود داشته باشد.

وی افزود: وضعیت مطلوب امنیتی را در استان شاهد هستیم و مسئولان حوزه های قضایی بویژه دادستان های محترم باید با دقت مسائل مربوط به حوزه نظم و امنیت عمومی رصد کرده و به موقع اقدامات لازم را به انجام برسانند.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی ادامه داد:از مسئولان می خواهیم به کیفیت و کمیت در رسیدگی ها و اقدامات توجه داشته باشند چه آنکه ملاک ارزیابی ها در ستاد استان و همچنین ستاد قوه قضائیه علاوه بر کیفیت کارها، وضعیت آماری استانها و به طبع حوزه های قضایی است.

مظفری تصریح کرد: اقدامات گسترده ای در دادگستری استان در حوزه برخورد قاطعانه و پیشگیری انجام شده است و چنانچه این گونه اقدامات در جهت مدیریت صحیح پرونده های قضایی وجود نداشت در حال حاضر تعداد قابل توجهی پرونده می بایست در شعب رسیدگی کننده وجود داشت حال آنکه در شرایط کنونی با تلاش همکاران محترم شاهد کاهش قابل توجه موجودی شعب هستیم.

وی بیان کرد:حرکت به سوی الکترونیکی کردن پرونده های قضایی آغاز شده و استان خراسان رضوی نیز در این زمینه گام های خوبی برداشته و انشاء الله این روند مطلوب ادامه خواهد یافت.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی بیان کرد: تلاش بی سابقه ای در زمینه کنترل ورودی پرونده ها به مجموعه قضایی و همچنین کاهش موجودی پرونده ها و نیز منطقی کردن زمان رسیدگی به پرونده ها به انجام رسیده و براین اساس شاهد کاهش ۱۰ درصدی زمان رسیدگی به پرونده ها در سال ۹۷ نسبت به سال گذشته هستیم.

وی تاکید کرد:در بررسی عملکرد مقایسه ای بین سالهای ۹۶ و ۹۷ شاهد بهبود کلی عملکرد حوزه های قضایی هستیم هرچند مسئولان محترم باید در جهت رفع نقایص و ضعف های موجود تلاش بیشتری داشته باشند .

 

 

 به نقل از مهر

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: