مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: ۹ دی محل قدرت‌نمایی ایمان ولایی مردم بود و ضرباتی که در آینده، دشمن از ایمان ولایی مردم دریافت می‌کند بسیار سهمگین‌تر خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس، علیرضا پناهیان شب گذشته به‌مناسبت ۹ دی در دانشگاه فرهنگیان مشهد با بیان اینکه معرفی صحیح انقلاب بر عهده انقلابیون بخصوص اساتید و دانشجویان است، گفت: ما انقلاب را خوب معرفی نکرده‌ایم و مقصر اصلی انقلابیون هستند که از ابزارهای مناسبی برای معرفی انقلاب به‌مردم استفاده نکرده‌اند.

مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در خصوص فتنه ۸۸ و فتنه‌هایی که بر سر راه انقلاب پدیدار شده است، افزود: انقلاب به‌معنای دقیق یک گوهر عقلانی بود و چیزی جز این نیست، باید در مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه معنی انقلاب اسلامی را به‌نوع روشنی به‌تشریح بپردازیم تا این جوانان عرصه جامعه از معنی و مفهوم اصلی انقلاب عقلانی هرچه بیشتر آگاه شوند.

وی بیان کرد: برخی می‌گویند دین برگرفته از ارزش‌ها است، در حالی که دین برگرفته از عقلانیت بوده، غربی‌ها و روشن‌فکرهایی که می‌گویند، دین یعنی ارزش، درواقع قصد نابودی دین را دارند، دین عقلانیت است و کجای دین خارج از عقلانیت بوده و انقلاب ما چیزی جز عقلانیت نیست.

پناهیان با اشاره به‌اینکه جریان‌های فکری و توهم گونه‌ای که دشمن دارد فکر می‌کند که انقلاب در ایران صورت نگرفته است، متذکر شد: فتنه ۸۸ توهم بود و برخی توهم کرده بودند که در انتخابات پیروز می‌شوند، درواقع آن‌ها به‌صورت عقلانی به‌ماجرا نگاه نکرده بودند و به‌همین خاطر با در بسته روبه‌رو شدند.

مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها یادآور شد: ایمان مردم به‌معنویت انقلاب، اسلام ناب، امر ولایت که محل جمع همه وجوه ایمان مردم به‌حساب می‌آمد، ۹دی از ناحیه کسانی که این مردم را می‌شناسند و با ایمان مردم آشنا هستند، اگرچه امر باشکوهی بود، اما موجب تعجب نبود، چون انتظار هم از مردم ولایی ما چیزی جز این نبود که در موقع حساس به‌میدان بیایند و حتی برخی از نخبگان جامعه را که آنها هم اهل ایمان خودشان را می‌دانند و ما هم آنها را اهل ایمان می‌دانیم، جا بگذارند و با قدرت ایمان خودشان بتوانند مشکلات جامعه را برطرف کنند.

وی ادامه داد: دعوا دین و بی‌دینی سر عقلانیت است و دشمنان هم سر عقلانیت دعوا دارند، ۴۰ سال است ما به‌انقلاب رسیده‌ایم و همه ما انقلاب را مدیون عقلانیت هستیم، چراکه بدون هیچ امکاناتی به‌انقلاب دست یافتیم و این رسیدن فقط همت و تلاش جوانانی بود که در راه رسیدن به‌انقلاب تلاش کردند.

پناهیان خاطرنشان کرد: اساسا دین می‌خواهد عقلانیت را نشان دهد و شما دانشجویانی که فردا معلمان جامعه هستید باید عقل دانش‌آموزان را پرورش دهید تا بتوانند مشکلات و مسائل را به‌صورت عقلانی حل کنند.

مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: فتنه ۸۸ ضررهای زیادی به‌جامعه ما زد، ولی واکسیناسیون کردن جامعه در مقابل فتنه‌هایی نظیر این و پیش بردن جامعه از نظر بصیرت محلی برای تجلی این ایمان شد.

وی تصر یح کرد: ۹ دی محل قدرت‌نمایی ایمان ولایی مردم قرار گرفت، قدرتی که هر لحظه دشمن می‌خواست به‌اصول انقلاب ما نزدیک شود از چنین قدرتی سخت تودهنی خواهد خورد و ضرباتی که در آینده، دشمن از ایمان ولایی مردم دریافت می‌کند بسیار سهمگین‌تر خواهد بود.

پناهیان بیان کرد: امروزه فرزندان جامعه فقط سرگرم بازی هستند، اما باید درکنار این سرگرمی‌ها دانش‌آموزان را طوری پرورش دهیم که بتوانند در آینده انتخابات درستی برای زندگی خود داشته باشند، همه شما معلمان در اینده مسؤول هستید، چراکه وظیفه پرورش فرزندان انقلاب را دارید. 

مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: مفهوم انقلاب ساده است و مفهوم پیچیده‌ای ندارد، اما همین مفهوم ساده را باید عمیق و درست بفهمیم تا آنچه را که از مفهوم انقلاب می‌خواهیم بدانیم به‌درستی متوجه شویم.

وی گفت: حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری همیشه به‌ایمان مردم ایمان داشتند و به‌عنوان یکی از عوامل قابل اتکاء برای تداوم انقلاب نگاه می‌کردند، این ایمان اگر فرصت تجلی پیدا کند شکوه خود را نشان خواهد داد و ۹ دی فرصتی بود برای تجلی ایمان مردم به‌راهی که انتخاب کردند.

پناهیان افزود: کسانی که فتنه ۸۸ رو به راه انداختند چند اشتباه از جمله پنهان‌کاری، دروغ گویی و توهم پرانی داشتند. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: